Angle down Atgal

Iš Tarptautinio susigiminiavusių miestų festivalio sugrįžus

Gegužės 24–27 dienomis Lenkijos mieste Petrakave (Piotr Trybunalski), kur vyko VI tarptautinis susigiminiavusių miestų festivalis, dalyvavo svečių iš Kroatijos, Ukrainos, Rusijos, Serbijos, Baltarusijos, Izraelio, Vengrijos ir Lietuvos. Festivalio dalyviai dovanojo žiūrovams savo šokius, dainas ir instrumentinės muzikos kūrinius.

Marijampolės savivaldybei ir Marijampolės meno mokyklai atstovavo ansamblis „Tūto“ (vad. Daiva Vosylienė), solistės Rugilė Mikaitytė ir Saulė Andriuškaitė (mok. Daiva Žardeckienė).

Marijampoliečių ansamblis „Tūto“ pirmą kartą pasirodė su naujais tautiniais kostiumais, kurie pasiūti artėjančiai Dainų šventei. Kaip papasakojo vadovė Daiva Vosylienė, šeimininkai lenkai priėmė labai svetingai, mergaičių pasirodymus filmavo vietinė televizija, interviu ėmė ir televizija, ir vietinis radijas.

„Žmonės tikrai labai domėjosi ir mūsų atsivežtais instrumentais – skudučiais ir kanklėmis. Kai kuriuos klausytojus mūsų melodijos sujaudino net iki ašarų“, – pasakojo muzikos vadovė.

Nors kelionė buvo ilga – važiavo 500 km apie 8 valandas, merginos laiką leido linksmai – dainavo, žaidė, o ir atvykus jas pasitiko skanūs blynai, kurių buvo paruošę renginio organizatoriai. Ansamblio „Tūto“ dalyvės džiaugėsi pamačiusios seną Lenkijos miestą Petrakavą su įdomia istorija: aplankė karalienės Bonos pilį, senamiestį. Taip pat joms įdomu buvo stebėti kitų šalių pasirodymus, kurie labai skyrėsi nuo lietuviškų, pasigėrėti jų dailiais kostiumais.

„Nors pavargę, bet grįžome su jausmu, kad tinkamai reprezentavome savo miestą ir šalį. Ši kelionė – tarsi dovana ansambliui“, – sakė Ugnė visų dalyvių vardu.

„Suvalkiečio“ informacija

Nuotraukos iš D. Vosylienės asmeninio albumo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite