Angle down Atgal

Iš Seimo pasitraukti žadantis A. Guoga prašo atidėti klausimo dėl jo mandato svarstymą

Seimo nario mandato atsisakyti ketinantis su Darbo partija į parlamentą išrinktas verslininkas Antanas Guoga prašo atidėti jo, kaip Seimo nario, įgaliojimų nutraukimo procedūrą.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, A. Guoga informavo, kad negalės dalyvauti ketvirtadienio posėdyje, kuriame ir buvo planuojama svarstyti mandato atsisakymo klausimą.

„Elektroniniu paštu Seimo narys Antanas Guoga pateikė mums prašymą atidėti šio klausimo svarstymą iki kada jis galėsi fiziškai dalyvauti komisijos posėdyje – preliminariai iki kovo pradžios. Jis teigė, kad jei situacija pasikeistų ir jis galėtų dalyvauti posėdyje anksčiau – tokiu atveju jis informuos VRK. Jis nusistebėjo, kad nėra galimybės dalyvauti nuotoliniu būdu“, – Eltai sakė L. Matjošaitytė, pažymėdama, kad ketvirtadienį VRK bet kuriuo atveju A. Guogos klausimą svarstys.

„Komisija ketvirtadienį vyksiančio posėdžio metu aptars Seimo nario Antano Guogos pareiškimą dėl Seimo natrio mandato atsisakymo. Įvertinsime įstatymo nuostatas, atsižvelgiant į tai, kad komisija per 15 dienų turi apsispręsti, ar nutraukti įgaliojimus, ar ne. Komisija nuspręs, ar mes klausimą atidėsime, ar tiesiog priimsime formalų sprendimą, kad asmuo nedalyvauja posėdyje, kaip tai numato įstatymo nuostatos, ir neįgarsino prašymo netenkinsime“, – sakė VRK pirmininkė.

„Darbietis“ trečiadienį taip pat informavo ir Seimo valdybą, kad asmeniniais tikslais išvyksta į Europos Sąjungai nepriklausančią valstybę.

A. Guoga yra sakęs, kad parlamentaro mandato nusprendė atsisakyti dėl to, kad su „darbiečiais“, anot jo, nebeįmanoma įgyvendinti prieš Seimo rinkimus duotų pažadų visuomenei.

ELTA primena, kad pastaruoju laiku ėmė ryškėti nesutarimai tarp Darbo partijos nario A. Guogos ir partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho. A. Guoga kritiškai sureagavo į V. Uspaskicho kvietimą įsigyti vandens, neva padedančio sukurti imunitetą nuo COVID-19. Politikas tokį partijos pirmininko elgesį vadino apgailėtinu, ragino „darbiečius“ nebūti klapčiukais ir siūlė dėl šio klausimo šaukti partijos tarybos posėdį. Savo ruožtu V. Uspaskichas neslėpė pasipiktinimo bendrapartiečiu A. Guoga ir teigė, kad jo dienos partijoje suskaičiuotos.

Kilus dar vienam skandalui dėl Darbo partijos lyderio V. Uspaskicho homofobiškų pasisakymų, atsidūrusių ir Europos Parlamento politinių jėgų akiratyje, „darbietis“ A. Guoga vėl stojo aštriai kritikuoti partijos pirmininką ir kalbėti apie tai, kad šis turi trauktis iš einamų pareigų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite