Angle down Atgal

Iš pastarojo migrantų srauto prieglobstis suteiktas šimtui žmonių, bėgusių nuo prievartos

Migracijos departamentas iki šiol suteikė prieglobstį 97-iems migrantams, atvykusiems į šalį per sieną su Baltarusija, pirmadienį pranešė įstaigos vadovė.

„Šio ryto duomenimis, 97-iems buvo suteiktas prieglobstis ir papildoma apsauga“, – žurnalistams sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Pasak jos, prieglobstis suteiktas asmenims, persekiotiems dėl savo politinių įsitikinimų, seksualinės orientacijos, atsisakymo tarnauti kariuomenėje ir kankinti žmones.

„Dalis iš jų yra asmenys, išties reiškę savo politinius įsitikinimus viešai, dėl to jie buvo pastebimi visuomenėje. Kita dalis nenorėjo tarnauti karo tarnyboje, dėl to, kad ten jie buvo verčiami atlikti veiksmus, kurie prieštarauja Jungtinių Tautų konvencijoms, tai yra, kankinti civilius“, – kalbėjo E. Gudzinskaitė.

„Dalis bėgo nuo karinės tarnybos Eritrėjoje, kur vėl gi ta karinė tarnyba prilygsta baudžiavai: paimama visam praktiškai gyvenimui jauno žmogaus ir nežinia, kada išeisi“, – sakė ji.

Žmonės, kuriems prieglobstis buvo suteiktas dėl jų seksualinės orientacijos, pasak departamento vadovės, buvo „akivaizdžiai jau patyrę tam tikrus neigiamus veiksmus“.

Į Lietuvą pernai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų, daugelis jų yra irakiečiai. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Dalį šių asmenų išsiuntus, Lietuvoje, E. Gudzinskaitės apytiksliu skaičiavimu, gali būti likę apie 3 tūkst. migrantų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite