Angle down Atgal

Iš ministerijos – su liūdnomis nuotaikomis, Lazdijų ligoninės likimas – politikų rankose

Sveikatos apsaugos ministerijoje jų iniciatyva apsilankę Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras Audrius Klėjus ir savivaldybės valdomos įstaigos Lazdijų ligoninės direktorius Vitas Šimkonis sako, kad vizitas naudingas, tačiau jis neišsklaidė nerimo dėl Lazdijų ligoninės ateities ir perspektyvų.

„Sveikatos apsaugos ministerijai nepavykus įgyvendinti struktūrinių pertvarkų rajoninėse ligoninėse taip, kaip buvo suplanuota, dabar imamasi taktikos permesti klausimo sprendimą pačioms savivaldybėms, kaip tokių įstaigų steigėjoms. Tai tokia, sakyčiau, gudri klasta, mat, pavykus sprendimams, nuopelnus greičiausiai prisiimtų ministerija, kaip reformų iniciatorė, o nepavykus išsaugoti vienų ar kitų paslaugų teikimo kalti liktų vietos politikai, savivaldybės taryba, priėmusi vieną ar kitą sprendimą. Vertintina bent tai, kad mūsų pozicijos ministerijoje buvo bent išklausytos ir palikta teisė patiems priimti sprendimus. Tiesa, tie sprendimai atsieis rajono biudžetui ir bus politiniai sprendimai“, – sakė vicemeras, rajono konservatorių lyderis A. Klėjus.

Pasak politiko, valdančiosios koalicijos pozicija yra vienareikšmė – ligoninė rajone turi išlikti ir teikti būtinas paslaugas, net jei tam reikės prisidėti iš rajono biudžeto.

Ligoninės direktorius V. Šimkonis sako, kad Sveikatos apsaugos ministerijoje pasigedo lankstumo sprendžiant situacijas rajonų ligoninėse.

„Jiems mažai rūpi žmonės ir jų ligos, jie skaičiuoja exeliais ir eurais, ir žmogus su bėda ten yra tik skaičiukas ataskaitose. Nuvykę mandagiai išgirdome, kokie esame maži, nerentabilūs, kaip neatitinkame nustatytų lovadienių, kvotų, kad per daug guldome į stacionarus, kad iš mūsų išvykstama gydytis į kitas ligonines ir pan. Ministerijos užmačios aiškios – rajonų ligonines paversti slaugos ar geriatrijos tipo paslaugų teikėjomis, o specializuotas paslaugas teikti apskrityse. Dar daugiau – kalbėdami apie reorganizacijos būtinumą, jie daugiausia akcentuoja slaugą namuose, ne stacionare, taigi, ir čia ligoninei lėšų bus rėžiama. Sutinku, kad ne visos paslaugos mūsų ligoninėje rentabilios, atsiperka, bet mes stengiamės tai padengti iš rentabilių skyrių nešamų pajamų ir kol kas mums tai puikiai pavyksta“, – sakė ligoninės vadovas.

Jis viliasi, kad politikams rajone užteks ryžto priimti sprendimą išlaikyti paslaugų apimtis ligoninėje, net jei tam prieštarauja ministerija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite