Angle down Atgal

Iš ligoninės direktoriaus pareigų atleistas dr. Audrius Vasiliauskas: „Išeinu spaudžiamas mero...“

Gegužės 28 dieną, ketvirtadienį, vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje iš pareigų atleistas Anykščių ligoninės direktorius dr. Audrius Vasiliauskas. Nors Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius teigia, kad direktorius iš darbo išeina šalių susitarimu, dr. A.Vasiliauskas Anykščių rajono tarybai sakė, kad palikti darbą ji vertė meras S. Obelevičius ir Anykščių rajono savivaldybės administracija.

Laikinuoju Anykščių ligoninės direktoriumi Anykščių rajono taryba paskyrė iki šiol Anykščių rajono mero patarėjo pareigas ėjusį, Anykščių ligoninei daugiau nei 20 metų vadovavusį Dalį Vaiginą. Iš ligoninės direktoriaus pareigų D. Vaiginas buvo išstumtas nušalintojo Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio pastangomis. Epizodas, kaip K. Tubis kartu su Anykščių rajono savivaldybės kontrolieriumi Artūru Juozu Lakačausku aptarinėja, kaip D. Vaiginą teisinėmis priemonėmis atleisti iš direktoriaus pareigų, buvo nagrinėjamas K. Tubio teismo posėdyje Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose.

Darbą palieka dėl spaudimo iš savivaldybės

Posėdyje pasisakyti dr. A. Vasiliauską kvietė Anykščių rajono tarybos narys Kęstutis Tubis. Priminsime, kad būtent jam užimant Anykščių rajono mero pareigas, dr. A. Vasiliauskas laimėjo konkursą ir buvo paskirtas dirbti Anykščių ligoninės direktoriumi.

„Išeinu spaudžiamas mero, nors tai ir vadinama šalių susitarimu. Šis spaudimas prasidėjo nuo pačios pirmos dienos, nors nebuvau atlikęs jokių darbų ir tuo pačiu nebuvau padaręs jokių klaidų. Galbūt padariau vieną vadybinę klaidą, kad ateidamas dirbti nesusibūriau savo komandos. Buvo sukurtas „agentūros tinklas“. Iš vienos pusės prieš mane buvo veikiama iš ligoninės, taip pat ir savivaldybės asmenų, kuriuos jūs pažįstate. Būdavo ir taip, kad aš dar nebūdavau priėmęs sprendimo, tik pasakydavau kokią mintį, o savivaldybė jau viską žino. Norėjau išlaikyti savo apolitiškumą, nors spaudoje pasirodė, kad esu Liberalų sąjūdžio narys. Nebuvau paskutinius metus aktyvus, tai šios žinios neskelbiau, tai mano ankstesnės veiklos pasekmė. Galiu pripažinti, negimiau vadovu, bet vadovu būti išmokstama. Kaip ir meras negimė meru, būdamas biologu išmoko būti meru. Nesulaukiau per šitą laiką iš savivaldybės jokių patarimų, padėjimo, jokios bendros vizijos kūrimo, todėl, galbūt, ir nepadariau visko, kaip turėtų būti. Nemezgiau intrigų, su niekuo sąskaitų nesuvedinėjau", - kalbėjo dr. A. Vasiliauskas.

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite