Angle down Atgal

Įrengs dviračių srauto skaičiuoklius

Šių metų vasarą Klaipėdoje turėtų atsirasti du stacionarūs dviračių srauto skaičiuokliai, kurie pravažiuojančius dviratininkus fiksuotų šiaurinėje ir pietinėje miesto dalyse.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės, skaičiuokliai galėtų fiksuoti, kiek gyventojų važiuoja dviračiu į darbą ir iš jo. Tad skaičiuokliai rekreacinės ar turizmo funkcijos neatliks.

„Projektuotojams pasiūlyta į užduotį įtraukti pėsčiųjų srauto skaičiavimą. Kalbant apie rekreacinius srautus, juos Smiltynės perkėla mums pateikė. Tad jau dabar galime matyti, kokie yra dviratininkų srautai pavasarį, vasarą ir rudenį„, - sakė A. Velykienė.

Preliminarios vietos, kur galėtų būti įrengti dviračių srauto skaičiuokliai: atkarpa nuo Dubysos gatvės iki „Neptūno“ sporto salės (pietų-šiaurės kryptimi) ir atkarpa ties Muzikiniu teatru (šiaurės-pietų kryptimi).

SKAIČIUOKLIAI. Nauji dviračių srautų skaičiuokliai skaičiuotų, kiek gyventojų į darbą ir iš jo važiuoja dviračiu. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.
SKAIČIUOKLIAI. Nauji dviračių srautų skaičiuokliai skaičiuotų, kiek gyventojų į darbą ir iš jo važiuoja dviračiu. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

A. Velykienė priminė, kad su projektuotojais sutartis pasirašyta praėjusių metų gruodžio 8 d. Projektavimo darbų vertė - 4 400 Eur. Projektavimo darbus atliekantys rangovai galutinį variantą turi pateikti per 4-5 mėnesius, po kurių prasidės rangos darbai.

Viso projekto suplanuotas biudžetas - 50 tūkst. eurų. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Preliminariai vienas įrenginys turėtų kainuoti nuo 10 iki 20 tūkst. eurų.

Informacija

Projektuotojai Klaipėdos savivaldybei siūlo prancūzų gamintojo dviračių srautų skaičiuoklius. Gamintojas specializuojasi dviračių ir pėsčiųjų skaičiavimo sistemų srityje, siūlydamas įrangą ir duomenų analizės sistemas. Būtent šiuos skaičiuoklius naudoja daugiau nei 50 valstybių.
Veikimo principas - indukcinės kilpos. Tai leidžia nustatyti ypač tikslų dviračių srautą. Patentuota ZELT technologija atskiria ir ignoruoja motorizuotas transporto priemones.
Matuoklio svoris - 100 kg. Atsparumas aplinkos poveikiui: IP55. Veikimo temperatūra - iki -30 laipsnių Celsijaus. Įrenginys gali pateikti dienos, savaitės, mėnesio, metų ataskaitas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite