Angle down Atgal

„Investuok Lietuvoje“ klientai vietos verslui atnešė pusę milijardo eurų pajamų

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ pritrauktos užsienio kapitalo bendrovės pernai iš Lietuvos įmonių pirko prekių ir paslaugų už beveik 330 mln. eurų. Dar pusę tiek pirkdami vietos verslų prekes ir paslaugas išleido šių bendrovių darbuotojai, rodo agentūros analitikų analizė.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius sako, kad užsienio investuotojai atlieka svarbų vaidmenį šalies ekonomikoje ir yra didelė paspirtis vietos verslams.

„Tai ypač svarbu regionuose, kur statydamos gamyklas užsienio kompanijos perka vietos tiekėjų paslaugas ir statybines medžiagas, o vietinės įmonės tas gamyklas ir toliau aptarnauja. Be to, augant gyventojų perkamajai galiai aplink kuriasi stiprus paslaugų sektorius - maitinimo įstaigos, laisvalaikio pramogų tiekėjai“, - sako ūkio ministras.

Tyrimas rodo, kad 85 proc. agentūros klientų pagaminamų prekių ir paslaugų vertės keliauja į užsienio rinkas, todėl kiti vietiniai verslai nepatiria didelės konkurencijos dėl vidaus vartotojų.

„Augantis rinkos konkurencingumas parankus šalies vartotojams, tačiau į juos orientuotas verslas dažnai pyrago dalį atsiriekia iš kitų vietos verslininkų, taip apribodamas pastarųjų plėtros potencialą. Todėl agentūra kryptingai siekia pritraukti į eksportą orientuotus projektus. Toks verslas ne konkuruoja dėl vietinės paklausos, o atvirkščiai - pats perka vietinę produkciją bei paslaugas“, - teigia „Investuok Lietuvoje“ analitikų grupės ekspertas Giedrius Rudis.

„Investuok Lietuvoje“ vykdyti investicinius projektus Lietuvoje įtikino daugiau nei 100 užsienio kontroliuojamų įmonių, kurių rezultatai buvo nagrinėjami pasitelkus mokestinius duomenis. Šių įmonių indėlis į šalies ūkį, įskaitant multiplikatorių, 2016 metais buvo apie 1 mlrd. eurų pridėtinės vertės. Tais pačiais metais jos lėmė daugiau nei 300 mln. eurų mokesčių.

Nagrinėjamose įmonėse ir jų vertės grandinėse įdarbinama apie 30 tūkst. šalies gyventojų. Vidutinis mėnesinis atlyginimas šiose bendrovėse neatskaičius mokesčių 2016 metais siekė 1255 eurų, tai yra, beveik 60 proc. daugiau nei Lietuvos vidurkis. Darbuotojų produktyvumas šalies vidurkį pranoko 25 proc.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite