Angle down Atgal

In Memoriam. Narcizas Gracijus Pauga 1942 10 31 – 2019 06 13

Nuvilnijo lengvas lietus kaip muzika senuosiuose Baruoliuose, kur nustojo plakusi Lietuvos trimitininko, kompozitoriaus Narcizo Gracijaus Paugos širdis.

1965 m. baigė Lietuvos konservatoriją, J. Laporevo klasę. Studijuodamas pas prof. E. Balsį mokėsi kompozicijos. Grojo 1960 m. įkurtame konservatorijos diksilende. 1965–1978 m. Liaudies meno rūmuose dirbo meno vadovu.

Pažino visus muzikos žanrus, bendravo su mėgėjiškų kolektyvų vadovais. Neapleido nei muzikavimo, nei kompozicijos.

Dešimtmetį nuo 1978-ųjų buvo Lietuvos filharmonijos Estrados skyriaus meno vadovas. Darbavosi rengdamas populiariais buvusius festivalius –„Baltijos jaunystė“, „Pavasario ritmai“, „Rudens paradas“.

Kūrė pramoginius šokius (už „Rylio“ pelnė premiją), diksilendus, dainas. Jose suskambo tautiniai motyvai. Kūriniai buvo atliekami kolektyvų koncertuose ir autoriniuose vakaruose bendradarbiaujant su Radijo ir televizijos lengvosios muzikos orkestru.

1951 m. išleido autorinę plokštelę „Kaip muzika lietus...“. Parengė metodinių priemonių muzikams profesionalams ir mėgėjams. Gedės jo ir Baruolių obelų žydėjimas, ir Žaslių balsingi, muzikalūs žmonės. Juk jis buvo akordeoną virkdantis, kapelai, muzikuojančiam mėgėjui talkinantis, po namų stogu suburiantis muzikai ir žmogui neabejingus bendraminčius. Tegu toji pastogė saugo Gracijaus dvasią.

Rita Aleknaitė-Bieliauskienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite