Angle down Atgal

Ignalina turi ambicingų norų ir vilčių pritraukti investicijas

Lapkričio 5 dieną savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai susitiko su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovėmis Živile Kazlauskaite, Regioninės plėtros komandos vadove, ir Akvile Naginionyte, atsakinga už Vilniaus ir Utenos apskritis.

Savivaldybės iniciatyva organizuotame susitikime buvo pristatytos šios įstaigos teikiamos paslaugos ir bendardarbiavimo su savivaldybėmis patirtis, kalbėta apie galimybes pritraukti investicijas ir būtinus tam atlikti parengiamuosius darbus.

Viešnioms Ignalina pristatyta kaip turizmo ir sveikatinimo paslaugų vietovė, kurioje taip pat galėtų būti vykdoma ir netarši gamyba. Akcentuota, kad pramoninės zonos numatytos kitose rajono gyvenvietėse: Dūkšte, Vidiškėse ir Didžiasalyje. „Mus kaip savivaldybę domina naujų darbo vietų kūrimas, atlyginimų didėjimas ir konkurencijos skatinimas“, – sakė meras Justas Rasikas, kuris minėjo, kad savivaldybė yra atvira įvairiems verslo pasiūlymams ir šiuo metu jau dirbama su kai kuriais iš jų. Meras taip pat minėjo, kad bendravimas su vietos verslininkais tik pradedamas, todėl visos viltys ir pastangos nukreiptos į ateitį.

Živilė Kazlauskaitė aptarė savivaldybei aktualiausius klausimus: kaip svarbu kurti ir didinti žmogiškuosius resursus, pritraukti jaunimą bei parengti patrauklų verslui infrastruktūros panaudojimo pasiūlymą. Akcentuota, kad paruošti žmogiškųjų išteklių bazę – tai labai reikalinga ir prasminga ilgalaikė investicija. Akvilė Naginionytė Ignalinai siūlė įsidiegti profesinio orientavimo programas, mokyklose įvesti karjeros ugdymo pamokas, specialius būrelius, bendradarbiauti su Visagino profesine mokykla, jaunimą skatinti sugrįžti siūlant finansinę pagalbą ir kitas paskatas. Taip pat svarbu orientuotis ir į grįžtančiuosius iš užsienio, todėl savivaldybei buvo siūloma mokyklose ir darželiuose įrengti specialias klases vaikams, nemokantiems lietuvių kalbos, bei kitais būdais padėti grįžtantiems integruotis greičiau.

Kita vertus, svarbu turėti aiškų planą ir tikslingai parengtą bei vizualizuotą informaciją apie esamus sklypus, pastatus, kuriuos savivaldybė yra nusprendusi siūlyti verslui. Informuota, kad „Versli Lietuva“ gali padėti savivaldybei patikrinti investuotojų patikimumą. Kalbėta ir apie nuolatinį dėmesį vietos verslui, naujai įsikūrusioms įmonėms. Patarta parengti tvarką, kurioje būtų numatytos investuotojus ypač dominančios lengvatos ir kita pagalba. Akcentuotas savivaldybės dėmesys, pasiryžimas bendradarbiauti ir didelis optimizmas, nes kartais, atrodytų, utopiškiausios idėjos gali būti įgyvendintos.

Susitikime aptarti konkretūs darbai, kuriuos profesionalūs ir patyrę „Investuok Lietuvoje“ specialistai galėtų padėti savivaldybei atlikti bei tinkamai save pristatyti galimiems investuotojams. Atsisveikinta optimistine gaida apie ambicingas idėjas, kurių būtinai reikia ir kurias Ignalina tikrai turi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite