Angle down Atgal

Į ugdymo įstaigas Alytuje sugrįžo mažiau vaikų nei tikėtasi

Į Alytaus lopšelius-darželius bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes pirmadienį sugrįžusiųjų skaičius nesiekė nė trečdalio.

Iš viso į ugdymo įstaigas iš daugiau nei 2,7 tūkst. lopšeli-darželių bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikų pirmadienio rytą atėjo 771 vaikas. Tiesa, užsirašiusiųjų sugrįžti į ugdymo įstaigas nuo šio pirmadienio buvo daugiau nei atėjo, jų buvo daugiau kaip tūkstantis.

Gausiausiai mokinių (37 proc.) atėjo į Alytaus lopšelius-darželius „Šaltinėlis“ ir „Linelis“. Mažiausiai sugrįžusių ugdytinių sulaukė Alytaus „Vilties“ mokykla-darželis (17 proc.).

Iš priešmokyklinio ugdymo mokyklų ugdytinių sulaukė vienintelė Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla, tačiau į ją atėjo tik 5 vaikai.

Tokią statistiką Alytaus miesto savivaldybės atstovai planuoja vesti tris pirmąsias sugrįžimo į ugdymo įstaigas dienas. Tiesa, dar praėjusią savaitę Alytaus švietimo ir sporto skyriaus atstovų prognozės dėl į ugdymo įstaigas sugrįžtančių vaikų skaičiaus buvo gerokai didesnės, manyta, kad skaičius galėtų siekti apie 50 procentų.

Tiesa, sugrįžimas į ugdymo įstaigas nebuvo įprastas. Tėvai vaikus galėjo atvesti tik prie ugdymo įstaigos durų, kur juos pasitiko budintys asmenys ir, tik pamatavus kūno temperatūrą, vaikus palydėdavo iki jų grupių. Vaikų atsiėmimas iš ugdymo įstaigų taip pat nebus įprastas – tėvai turės susisiekti ant įstaigų durų nurodytais telefonais ir informuoti, kad atėjo pasiimti vaikų. Juos iki lauke laukiančių tėvų atves auklėtojai.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno, vaikų maitinimas įstaigose organizuojamas įprasta tvarka, o valgiaraštis niekuo nesiskirs nuo to, kuris buvo iki karantino.

Darželiuose organizuojami būreliai, muzikos, šokių pamokėlės kol kas organizuojamos nebus.

Kiek ilgai teks gyventi tokiu režimu, A. Valūnas prognozuoti nesiryžo: „Tai priklausys ne tik nuo situacijos Lietuvoje, bet ir Europoje ir visame pasaulyje. Kol nebus išrasti vaistai, tol koronavirusas nugalėtas nebus ir tam tikri apribojimai bus taikomi. Kokie jie bus, priklausys nuo situacijos tiek šalyje, tiek savivaldoje.“

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite