Angle down Atgal

I. Šimonytė prabilo apie 5-11 klasių mokinių grįžimą į mokyklas

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybė iš esmės jau yra apsisprendusi 5–11 klasių mokinius sugrąžinti į mokyklas. Visgi ministrė pirmininkė akcentuoja, kad labiausiai nuo savivaldybių aktyvumo bei iniciatyvumo priklausys, kiek sėkmingai mokiniai sugrįš į kontaktinį ugdymą.

„Sprendimai yra iš esmės, tik reikia, kad visi dalyvaujantys labai aiškiai tuos sprendimus suprastų ir būtų pasirengę įgyvendinti. Tai turiu mintyje savivaldybes pirmiausiai, nes nuo jų aktyvumo, iniciatyvumo ir sprendimų labiausiai ir priklauso, kiek sėkmingai galėtų 5–11 klasės sugrįžti į ugdymą“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat atkreipia dėmesį, kad, nors švietimo bendruomenėje nuomonės dėl mokinių sugrįžimo prie kontaktinio mokymo išsiskiria, didesnė dalis tiek mokinių, tiek ir mokytojų palaiko šią iniciatyvą. I. Šimonytė taip pat mano, kad vos keli iki mokslo metų pabaigos likę mėnesiai taip pat nėra svarus argumentas mokslo metus pabaigti mokantis nuotoliniu būdu.

„Kiek jis galėtų trukti, manau, kad nėra taip svarbu, nes mes turėjome šią diskusiją, kalbėdami apie abiturientus, kurie iš viso į mokyklas grįžta dar trumpesniam laikui, nes jų mokslo metai baigiasi gana greitai. Tačiau visų dalyvavusių diskusijoje nuomone, ar tai būtų mokyklų vadovai, ar tai būtų pedagogai, ar patys moksleiviai, ar savivalda, vis dėlto vyraujanti nuomonė (...) buvo, kad vis tiek verta“, – sakė I. Šmonytė.

„Tai manau, kad toms klasėms, kurioms iki mokslo metų pabaigos liko gerokai daugiau, tikrai tos vertės būtų tik dar daugiau, juolab kad ir orams šylant galima rasti įvairių sprendimų dėl veiklų lauke ir kitų saugumą didinančių sprendimų, kurie tiktų jaunesniems vaikams ugdymo įstaigose“, – pridūrė ministrė pirmininkė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite