Angle down Atgal

I. Šimonytė apie slidinėjimo centrų atidarymą: nenorėtume, kad tai taptų paskata keliauti tarp savivaldybių

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kol kas, reaguojant į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pirmadienį paviešintus verslo atlaisvinimo siūlymus, papildomi sprendimai atsižvelgiant į juos priimami nebus.

„Kol kas tokių sprendimų priimta nėra, ir jokių konkrečių datų nėra fiksuota. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymai yra turbūt parengti atsižvelgiant į ministerijos mandatą, žinoma, pakankamai atsakingai vertinant situaciją ir sudėliojant tam tikrus etapiškumus“, – spaudos konferencijoje po Vyriausybės posėdžio sakė ji.

Premjerė pažymėjo, kad vis dar diskutuojama dėl galimybės veikti slidinėjimo centrams, tačiau abejojama, ar tai netaptų paskata žmonėms aktyviau keliauti tarp savivaldybių.

„Dėl slidinėjimo centrų ta diskusija vyksta, ir manau, kad ji dar vyks kelias artimiausias dienas. Yra keletas niuansų dėl sąlygų, kuriomis, galbūt, šita veikla lauke ir galėtų veikti. Tačiau problemų, kurių nenorėtume sukelti, tai nenorėtume sukelti lūkesčių, kad tai yra paskata žmonėms judėti Lietuvoje iš vienos savivaldybės į kitą“, – teigė ji.

„Tai ar mums pavyks rasti tokį sprendimą, kuris tenkintų ir pačius slidinėjimo centrus, t. y. jie matytų prasmę atsidaryti, taip pat (vertinant – ELTA) epidemiologinę situaciją, tam dar reikia kelių dienų diskusijų“, – pridūrė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį pristatė verslo atlaisvinimo siūlymus vasario mėnesiui, kurie būtų susisieti su sergamumo rodikliais.

1. Pirmiausiai ir kuo greičiau – leisti veikti lauko kalnų slidinėjimo centrams. Tokių centrų Lietuvoje yra šeši. Pagrindiniai reikalavimai būtų: paslaugos teikiamos tik su išankstine rezervacija, ribojamas klientų skaičius, slidinėjimo įranga nenuomojama, užtikrinti periodinę keltuvų dezinfekciją; saugūs atstumai tarp slidininkų.

2. Leisti veikti grožio paslaugoms (kirpimo ir manikiūro), kai yra 1 klientas ir 1 paslaugos teikėjas. Užtikrinant ne mažesnį, kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotą.

3. Leisti veikti parduotuvėms (įskaitant kioskus ir paviljonus), turinčioms tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai, kai vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip 1 pirkėjas ir yra užtikrinamas klientų srautų valdymas prie parduotuvės įėjimo“, – feisbuke pranešė A. Armonaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite