Angle down Atgal

I. Segalovičienė apie nuo pirmadienio pasikeitusią pandemijos valdymo tvarką: vertinimas pozityvus

Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė pozityviai vertina Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) priimtus COVID-19 izoliacijos pokyčius dėl šalyje plintančios koronaviruso atmainos omikron. Šalies vadovo patarėja teigia, kad galbūt tai yra tam tikras žingsnis į pandemijos valdymo strategijos pakeitimus.

„Pozityviai iš principo, dėl to, kad tai yra žingsnis pasirengimo omikron atmainai lnk, tačiau tų pasirengimo darbų dar tikrai reikia padaryti, ir tai yra tam tikras žingsnis į pandemijos galbūt valdymo strategijos pakeitimus“, – „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

Prezidento patarėja teigiamai įvertino ir izoliacijos pokyčius, atsižvelgiant į omikron atmainos inkubacinį laikotarpį.

„Dėl izoliacijos tvarkos pakeitimo tikrai viskas čia yra logiška, Europos ligų prevencijos centras taip pat rekomenduoja koreguoti izoliacijos tvarką, pagrindinė priežastis yra pati omikrono ligos eiga, jos inkubacinis laikotarpis“, – sakė I. Segalovičienė.

„Kitas labai svarbus veiksnys – mes turime išsaugoti mums svarbius sektorius viešųjų paslaugų, ypač medicinos, švietimo ir visų kitų. Nes iš tikrųjų žmonių tikėtina, kad sirgs labai daug ir izoliacijos tvarka turi būti atitinkama ir tinkama pagal virusą ir pagal tai, kaip mes norime, kuo greičiau žmones grąžinti į įprastą gyvenimą“, – taip pat pažymėjo ji.

Vis tik, pasak jos, reaguojant į omikrono atmainos ypač spartų plitimą, labai svarbu didesniam krūviui parengti ir visą sveikatos priežiūros sistemą.

„Tačiau kalbant apie priemones į ateitį, tikrai labai svarbus dalykas yra parengti sveikatos priežiūros sistemą, nes panašu, kad tas krūvis vis tiek bus. Kol kas duomenys rodo dar tikrai labai atsargiai, kad tikėtina, kad hospitalizacijoms arba intensyviai pagalbai potencialas omikrono yra mažesnis, tačiau priėmimo skyriai, bendras sergančiųjų skaičius vis tiek turėtų būti didelis, todėl apkrova vis tiek bus nemaža“, – pabrėžė ji.

I. Segalovičienė atkreipia dėmesį į Sveikatos ekspertų tarybos prie Prezidentūros rekomendacijas decentralizuoti gydymą, t.y. COVID-19 sergančiųjų gydymą užtikrinti asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat, pasak jos, būtina didinti testavimo pajėgumus bei ateityje sukurti „COVID-19 savityros sistemą“, panaudojant skaitmenines technologijas testo verifikavimui.

ELTA primena, kad plintant naujajai koronaviruso atmainai omikronui, pirmadienį įsigaliojo naujas ribojimas – uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose privaloma dėvėti respiratorius.

Nuo pirmadienio, sausio 17 d., iki septynių dienų sutrumpintas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės, išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).

Taip pat nedarbingumo pažymėjimus COVID-19 liga susirgusiems darbuotojams išduos jau ne šeimos gydytojas, o Nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite