REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Balandžio 5 d. 10:28

Į prokuroro argumentus atsižvelgta: du ESO darbuotojai pripažinti kaltais

Tauragė

pixabay.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


33597

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis praėjusių metų pabaigoje apeliacine tvarka apskundė Šilalės rajono apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo du ESO darbuotojai buvo išteisinti dėl neatsargaus dviejų žmonių gyvybės atėmimo.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro apeliacinį skundą, vyrus pripažino kaltais. Jiems skirtos 3 metų laisvės atėmimo bausmės jų vykdymą atidedant 1 metams ir 6 mėnesiams. Jiems taip pat atimta teisė 1 metus dirbti elektriko darbą, susijusį su elektros įrenginių eksploatavimu ir technine priežiūra.

2014 m. liepos 28 d. Gatautiškės kaime Šilalės rajone suskilus elektros oro linijos izoliatoriui nuo jo nusimovė ir ant žemės bei ant neteisėtai po oro linija eksploatuojamo elektros piemens laidininko nukrito oro linijos laidas. Dėl šių priežasčių piemens laidininke atsirado pavojinga žmogaus gyvybei elektros įtampa. To nežinoję prie elektros piemens atsitiktinai prisilietę du žmonės patyrė mirtinas traumas.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, kaltinimai buvo pareikšti dviem ESO darbuotojams. Būdami atsakingi už elektros įrenginių techninę priežiūrą, defektų šalinimą laiku ir informavimą apie daromus pažeidimus, jie aplaidžiai vykdė savo pareigas. Dėl to, kaip buvo įtariama, ir įvyko ši nelaimė.

Tačiau Šilalės rajono apylinkės teismas 2017 m. spalio 30 d. nuosprendžiu vyrus išteisino. Tokį sprendimą teismas grindė tuo, kad nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimų požymių. Elektros įrenginių eksploatavimo taisyklių pažeidimų kaltinamieji galėjo ir nepastebėti, o už elektros piemens netinkamą eksploatavimą atsakingi žemės savininkai. Tad teismas konstatavo, kad žuvusiųjų mirtį lėmė jų pačių neapdairus elgesys, prisiliečiant prie pavojingos įtampos paveikto laidininko.

2017 m. lapkričio 17 d. Klaipėdos apygardos teismui įteiktame apeliaciniame skunde buvo teigiama, kad kaltinamieji buvo atsakingi ne tik už saugų elektros įrenginio eksploatavimą, užtikrinant netinkamo izoliatoriaus pakeitimą tinkamu, bet privalėjo užtikrinti ir tai, kad netinkamai eksploatuojamas elektros piemuo, kuris ir buvo nelaimingo atsitikimo ir jo pasekmių priežastis, būtų išardytas.

Ikiteisminį tyrimą atliko Šilalės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis per 3 mėnesius gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA