Angle down Atgal

Į Lietuvą vizito atvyksta Kroatijos gynybos ministras

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą gruodžio 28-29 dienomis vizito atvykstančiu Kroatijos vicepremjeru ir gynybos ministru Damiru Krstičevičiu ir Kroatijos kariuomenės vadu Mirko Šundovu.

Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, penktadienį, gruodžio 29-ąją, ministrai Vilniuje aptars saugumo situaciją Baltijos jūros regione, intensyvėjantį dvišalį Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimą gynybos srityje ir jo plėtojimo perspektyvas, kitus aktualius klausimus. Po susitikimo Vilniuje delegacijos vyks į Ruklą, kur švenčių proga ministrai pasveikins nuo šių metų gruodžio pradžios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės sudėtyje tarnaujančius Kroatijos karius.

Kroatijos kariai Lietuvoje dislokuoti Kroatijos vyriausybės priimtu sprendimu dalyvauti NATO priešakinių pajėgų batalionų kovinėse grupėse Lietuvoje ir Lenkijoje. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota per 180 pėstininkų karių kuopa su „Patria“ kovos mašinomis.

Lietuvos bendradarbiavimas gynybos srityje su Kroatija pastaraisiais metais intensyvėja. Nuo 2009 m. Lietuvos ir Kroatijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai nuolat treniruojasi bendrose pratybose. Šių metų birželį Kroatijos kariai dalyvavo tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2017“ Lietuvoje. Nuo 2011 m. iki 2013 m. keturios Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnių įgulos tobulino įgūdžius Kroatijos kalnuotose vietovėse. Šie įgūdžiai lygumų šalies atstovams labai svarbūs, atsižvelgiant į tarptautinių operacijų specifiką, kur tenka dalyvauti ir Lietuvos kariams.

Lietuvos kariuomenę su Kroatija sieja ir tarptautinių operacijų patirtis: 1994-1996 m. apie 90 Lietuvos karių įgijo patirties Jungtinių Tautų vadovaujamoje operacijoje UNPROFOR Kroatijoje. Tai buvo pirmoji tarptautinė operacija, į kurią išvyko Lietuvos kariai atkūrus šalies Nepriklausomybę ir karines pajėgas. Kroatijos kariai 2006-2010 metais dalyvavo NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų ( ISAF) Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupėje.

Šalys taip pat bendradarbiauja ir keičiasi patirtimi diegiant artilerijos sistemas „PzH 2000“ tiek Lietuvoje, tiek Kroatijos ginkluotosiose pajėgose, bendradarbiaujama karo medicinos srityje ir kt.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite