Angle down Atgal

Į Kauno policiją komandiruojami Imuniteto ir Kriminalinės policijos pareigūnai

Įtariant, kad Kauno apskrities policijos pareigūnas galėjo dengti nelegalų verslą, į komisariatą laikinai komandiruojami Policijos departamento Imuniteto valdybos ir Kriminalinės policijos pareigūnai.

„Bus atliekamas įstaigos auditas, šalinamos priežastys, vertinama ir lyginama informacija pagal ikiteisminį tyrimą ir pagal atliktą analizę dėl korupcijos apraiškų“, – spaudos konferencijoje Kaune trečiadienį sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris.

Kauno apskrities policijai vadovauti skiriamas Policijos departamento Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas, o Kriminalinės policijos pareigūnai komandiruojami į komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo ir Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybas.

„Bus paskirta vadovų komanda – ne tik iš vieno laikinai einančio vadovo, manęs, bet ir kitų padalinių, su kurių vadovais mes šiandien apsišnekėjome ir yra priimti tam tikri sprendimai, jie bus rotuojami į kitas pozicijas, jie patys sutinka ir bus įsivertinta. Tai yra laikini sprendimai“, – sakė E. Jablonskas.

Pasak E. Šilerio, į Kauno policiją atvyks „iki dešimties“ pareigūnų iš šalies.

Dėl įtarimų nelegalaus verslo dengimu sulaikytas vienas iš Kauno ekonominės policijos vadovų, trečiadienį pranešė Policijos departamentas.

Policijos vadovai vėliau žurnalistams patvirtino, kad sulaikytas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos trečiojo skyriaus viršininkas Donatas Karalukas.

E. Jablonskas pabrėžė, jog laikini pokyčiai komisariate vykdomi ne todėl, kad čia dirbantys pareigūnai įtariami prisidėję prie nusikaltimų, o siekiant pašalinti nustatytas rizikas.

„Šiam momentui Kauno apskrities policijos vadovui jokių pretenzijų nėra“, – sakė E. Šileris.

Kauno apskrities policijai vadovauja Darius Žukauskas. Jis šiuo metu yra vaiko auginimo atostogose, jį pakaitomis vadavo du jo pavaduotojai.

„Jokių pretenzijų nėra ir tyrimuose jis šiam momentui nefigūruoja“, – sakė E. Šileris.

E. Jablonskas Kauno apskrities viršininko pareigas eis iki lapkričio pradžios, kai D. Žukauskas grįš į darbą po atostogų.

„Atsiunčiame Imuniteto valdybos vadovą tam, kad tinkamai užtikrinti įstaigos funkcionavimą, kad nebūtų bereikalingų emocijų, įtarimų. Kad žmogus būtų iš šono, nešališkas, užtikrintų sklandų įstaigos darbą“, – sakė E. Šileris.

Pasak jo, tikėtina, jog komisariate bus atliekami tarnybiniai patikrinimai, auditas.

Dengė nelegalų verslą

Anot Policijos departamento, šią savaitę sulaikyti asmenys, kurie kelerius metus organizavo nelegalaus alkoholio verslą bei prekybą vogtomis automobilių detalėmis.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikytas ir buvęs pareigūnas. Jo tapatybės policijos atstovai neatskleidžia, tačiau, jų teigimu, šis įtariamasis buvo pažįstamas su D. Karaluku.

„Buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas tiek Policijos departamente, tiek kriminalinės policijos biure dėl disponavimo akcizais prekėmis, sulaikyti devyni asmenys, tarp jų vienas pareigūnas“, – sakė E. Šileris.

E. Šileris teigė, kad sulaikytasis pareigūnas dirbo daugiau nei dešimtmetį, dėl jo anksčiau nusiskundimų nebuvo gauta.

Pasak jo, sulaikymų gali būti daugiau.

Operacijos metu iš viso sulaikyti devyni įtariamieji, atliktos kelios dešimtys kratų Kauno ir Marijampolės apskrityse.

Šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl suėmimo skyrimo įtariamiesiems. Tarp sulaikytųjų – vienos Kauno įmonės, kuri užsiima policijos konfiskuoto turto saugojimu, vadovas.

BNS žiniomis, tai bendrovės „Aleksoto prekyba“ vadovas Rimtautas Petronis.

Anot generalinio komisaro pavaduotojo, įmonėje buvo saugomos įvairios akcizais apmokestinamos prekės, policijos konfiskuoti policijos daiktai, kurie turi būti sunaikinti.

„Nustatyta vieta, kur buvo prekiaujama vogtomis automobilių detalėmis. (...) Grupė asmenų vykdė tam tikras veikas, galimai turėdami tam tikrą užtarimą arba neliečiamumą, nebaudžiamumą iš tam tikrų policijos pareigūnų“, – kalbėjo E. Jablonskas.

Jis tvirtino, kad dalis sulaikytųjų civilių anksčiau buvo teisti už panašias nusikalstamas veikas.

Pareigūnai atskleidė, kad suimtieji civiliai gali turėti tam tikrų sąsajų su organizuotu nusikalstamumu.

„Jie platino tas medžiagas, įgijo, pardavė keliuose respublikos (Lietuvos – BNS) miestuose ir už jos ribų“, – kalbėjo E. Kiškis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite