Angle down Atgal

Į Anykščius sugrįžta STT

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), siekdama padėti savivaldybių vadovams kurti korupcijai atsparią aplinką, organizuoja tris renginius „Pagrindiniai iššūkiai ir priemonės korupcijos rizikoms savivaldybėse suvaldyti“. Vienas iš jų birželio 11 dieną vyks Anykščiuose.

Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programos vienas iš tikslų – siekti didesnio viešojo sektoriaus valdymo efektyvumo, sprendimų ir procedūrų skaidrumo, viešumo ir atskaitingumo visuomenei, didesnio valstybės tarnybos atsparumo korupcijai. Siekiant šio tikslo, ypatinga reikšmė tenka savivaldybių vadovams, kurių asmeninis pavyzdys, aukščiausių elgesio standartų laikymasis, aiški antikorupcinė pozicija ir aktyvus įsitraukimas į antikorupcinę veiklą užtikrina nuoseklų ir veiksmingą korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą.

„2018 metų tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis“ duomenimis, miestų ir rajonų savivaldybės yra laikomos vienos labiausiai korumpuotų institucijų Lietuvoje. Tai, kad savivaldybės išlieka tarp institucijų, kurios yra vertinamos kaip labiausiai korumpuotos, ir per pastaruosius kelerius metus nėra stebima pamatuojamų teigiamų pokyčių, sietina su proaktyvaus viešojo sektoriaus įsitraukimo ir dalyvavimo užtikrinant ir įdiegiant savikontrolės principus savo institucijų viduje stoka“, – teigia STT direktoriaus pavaduotojas Egidijus Radzevičius.

Renginių metu bus aptartos korupcijos prevencijos veiklos aktualijos, korupcijos rizikos veiksniai savivaldybėse, pristatytos efektyviausios korupcijos prevencijos priemonės, diskutuojama, kokių veiksmų reikia imtis, siekiant užtikrinti savivaldybių atsparumą korupcijai.

Renginiai skirti naujai išrinktiems savivaldybių merams, jų pavaduotojams, savivaldybių Antikorupcijos komisijų pirmininkams, savivaldybių administracijų vadovams (ypač – naujai išrinktiems ar paskirtiems), tačiau laukiami ir kiti savivaldybių antikorupcinės politikos formavime dalyvaujantys asmenys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite