Angle down Atgal

Gyventojams teikiama informacija, kaip pasirūpinti saugumu

Rengiantis Baltarusijos atominės elektrinės veiklos pradžiai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas kartu su Radiacinės saugos centru bei savivaldybių ir seniūnijų atstovais organizuoja susitikimus su Lietuvos gyventojais, įsikūrusiais Baltarusijos pasienyje. Neseniai buvo aplankyti Švenčionių rajono savivaldybės Magūnų seniūnijos ir Vilniaus rajono savivaldybės Buivydžių seniūnijos gyventojai. Rugsėjo 20 d. planuojama susitikti su Vilniaus rajono savivaldybės Lavoriškių seniūnijos gyventojais.

Šių susitikimų metu yra aptariami gyventojų perspėjimo ir informavimo klausimai, jie supažindinami su avarinės apšvitos sveikatai keliamais pavojais, apsaugos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės būdais ir priemonėmis bei kaip elgtis branduolinės avarijos atveju.

Dažniausiai gyventojus domina, kokiu būdu ir kada jie būtų įspėti apie nelaimę, kas teiktų rekomendacijas, kaip reikėtų elgtis branduolinės avarijos atveju, kas, kada ir kaip dalintų kalio jodido tabletes. Be to, neretai teiraujamasi, kaip reikėtų pasirūpinti naminiais gyvūnais, jei tektų evakuotis iš gyvenamosios vietos.

Susitikimų metu gyventojai informuojami ir apie šiais metais spalio 1–4 dienomis Lietuvoje vyksiančias valstybės lygio civilinės saugos funkcines pratybas. Šių pratybų metu bus patikrintas valstybės ir savivaldybių institucijų pasirengimas reaguoti į branduolines ar radiologines avarijas. Jose dalyvaus Švenčionių, Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybių gyventojai.

Primename, kad daugiau informacijos, kaip reikėtų elgtis, jei įvyktų avarija atominėje elektrinėje, taip pat apie dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus, susijusius su branduolinėmis arba radiologinėmis avarijomis, galima rasti tinklapyje www.lt72.lt rubrikoje „Kaip elgtis iškilus pavojui“.

http://lt72.lt/go.php/lit/Kaip-elgtis-jei-atsitiktu-avarija-atomineje-elektrineje

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite