Angle down Atgal

Gyventojai jau deklaruoja turtą bei pajamas – ir šiemet tam turi laiko iki gegužės 3-iosios

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) praneša, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau - EDS) yra daugiau nei 2,3 mln. gyventojų metinių pajamų deklaracijų, iš kurių net 1,74 mln. pilnai užpildytos, kurias tereikės peržiūrėti ir patvirtinti. Tarp jų – beveik 223 tūkst. metinių pajamų deklaracijų, suformuotų Šiaulių apskrities gyventojams. Šiemet pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki gegužės 3 d.

 

  • Pernai 1,25 mln. šalies gyventojų deklaravo pajamas laiku, iš jų 848 tūkst. susigrąžino beveik 184 mln. eurų GPM permokų. Šiaulių apskrities 76 tūkst. gyventojų susigrąžino 14,2 mln. eurų GPM permokos.
  • 355 tūkst. šalies gyventojų deklaravo mokėtiną 192 mln. eurų GPM sumą už 2019 m. Atitinkamai Šiaulių apskrities 31,4 tūkst. gyventojų deklaravo 10,4 mln. eurų mokėtino GPM.
  • 2019 m. pajamas e. būdu deklaravo 1,37 mln. žmonių, iš kurių 86 proc. tai padarė be papildomos pagalbos ir 91 proc. - laiku.
  • Šiemet pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki gegužės 3 d.

 

Pajamas deklaruosime nuotoliniu būdu

„Šiais metais vėl naudosimės vedliu deklaruodami pajamas, kurios kartu su išlaidomis kaip niekada anksti buvo perkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą, o deklaravimui nuotoliniu būdu turėsime du mėnesius“, – sako Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė, pabrėždama, kad esminių pokyčių deklaravime  nėra, ir pridurdama, kad neturintiems galimybių to padaryti e. būdu, deklaracijas telefonu padės užpildyti VMI konsultantai.

Kas turi deklaruoti pajamas?

Teikti pajamų deklaracijas privalo  individualią veiklą vykdantys gyventojai,  taip pat tie asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo nustatytą vidutinio darbo užmokesčio sumą, bei kitų pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai. Deklaruoti pajamas turi gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD. Taip pat norintys pasinaudoti GPM lengvatomis ir susigrąžinti dalį mokesčių dėl patirtų išlaidų (būsto kredito palūkanas, studijų ar gyvybės draudimo įmokas ir kt.) Dėl 2020 m. užimtų pareigų turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

GPM paramą skirsime įprastu būdu

GPM dalies paramai skyrimo tvarka ir forma nesikeičia. Paremti norimas organizacijas, politines partijas, profsąjungas ar meno kūrėjus gyventojai gali iki gegužės 3 d. Pernai beveik 52 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų paramai skyrė per 1,4 mln. eurų, iš jų apie 66 tūkst. eurų – politinėms partijoms.

Saugiausias ir paprasčiausias būdas tai padaryti – teikti prašymus (FR0512, 4 versija) per EDS. Primename, jog nuo 2022 m. GPM dalį skirti paramai galėsime tik e. būdu. Kaip tai padaryti ir bendrą informaciją rasite čia.

Identifikavusieji savo telefono numerį pagalbos sulauks greičiau

Deklaravimo laikotarpiu konsultacijas telefonu teiks ir deklaracijas padės pildyti mokesčių specialistai visoje šalyje, paskambinus numeriu 1882 (pasirinkimas 1 – „Gyventojų pajamų deklaravimas“) arkitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje. Šiaulių AVMI konsultantų telefonai: 8 41 592 408; 8 5 274 2500.

Gyventojai, kurie Mano VMI paskyroje užsisakys autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą, konsultacijos telefonu sulauks greičiau, nes sistema atpažins skambinantįjį ir suteiks jam pirmenybę. Ši paslauga yra skirta identifikuoti gyventojus, kurie jau naudojasi VMI elektroninėmis paslaugomis, ir jiems VMI konsultantai gali greičiau padėti.

Instrukcijas, kaip užsisakyti šią paslaugą, galite rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu> Kaip užsisakyti autentifikavimo pagal telefono numerį paslaugą?

Daugiau informacijos apie deklaravimą, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Pajamų mokesčio deklaracijos užpildymo gidą rasite VMI Youtube kanale: Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija - YouTube, Pajamų deklaracijos pildymo vedliu instrukcija vykdantiems individualią veiklą - YouTube ir  GPM311 formos pildymas vedlio principu individualią veiklą pagal pažymą vykdantiems gyventojams - YouTube. Naujausią informaciją, susijusią su deklaravimu, taip pat skelbiame VMI Facebook paskyroje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite