Angle down Atgal

Gyvenimas, riedantis geležinkeliu

Ar žinojote, kad pirmasis Nepriklausomos Lietuvos traukinys į Radviliškį išvyko iš Kaišiadorių? Tai įvyko 2019 metų liepos 6 dieną. Artėjančiai 100 metų sukakčiai paminėti Kaišiadorių kultūros centras parengė projektą „Geležinkeliu riedantis šimtmetis“. Jo pirmasis renginys įvyko gegužės 17-ąją, Kaišiadorių traukinių stotyje.

Projekto autorė – Lina Urbanavičienė (stovi) atidžiai stebėjo renginį.
Projekto autorė – Lina Urbanavičienė (stovi) atidžiai stebėjo renginį.

„Kai atvažiavo garvežys, leisdamas juodų dūmų kamuolius, moterys išsigando. o vyrai buvo drąsesni, ėjo pažiūrėti, kas čia įvyko. Tuo metu aplinkui plytėjo pievos, daržai. Kai galutinai įsitvirtino geležinkelis, buvo pastatyta stotis, ėmė kurtis ir gyventojai.

Dabar geležinkelis Kaišiadorių miestą dalija į dvi dalis. Iš buvusio Jatkonių kaimo liko gatvė tokiu pat pavadinimu. šiandieną mes be geležinkelio neįsivaizduojame Kaišiadorių – jis yra herbe, vėliavoje, dainose apie miestą.

Ir anksčiau čia, aplink geležinkeliį buvo civilizacijos pradžia, atvykdavo garsių žmonių, tokių kaip Rusijos caras, jie čia nakvodavo, persėsdavo į kitą traukinį arba karietą“, - pasakojo Kaišiadorių muziejaus direktorius o. Lukoševičius. Pirmasis renginys, skirtas Lietuvos geležinkelio pradžiai ir jo 100 – osioms metinėms, buvo palydėtas muzika ir poezija. eiles skaitė Jonas Andriulevičius ir jo parengti skaitovai – Airida Česonytė ir Paulius Mikšys.

Mokiniai deklamavo eiles apie Lietuvą, jos gamtą, sostinę Vilnių. Puikias dainas iš mūsų protėvių vaikystės ir jaunystės atliko moterų ansamblis „Kuolinga“ iš Vilniaus. Kitas renginys, skirtas vaikams, įvyko gegužės 25 dieną. Vaikai ta proga dalyvavo piešinių konkurse. Paskutinis projekto renginys numatytas liepos 6 -ąją. Projektą remia Kaišiadorių savivaldybė, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Radviliškio kultūros centras, Lietuvos kultūros taryba.

Nors retkarčiais skaitovų ar dainininkių balsus nustelbdavo pravažiuojančio traukinio sukeltas dundesys, jis daugeliui kaišiadoriečių nekėlė susierzinimo – juk toks pažįstamas, įprastas garsas...

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

Jaunieji skaitovai – Airida ir Paulius.
Jaunieji skaitovai – Airida ir Paulius.
Susirinkusieji išgirdo puikių eilių, melodingų dainų.
Susirinkusieji išgirdo puikių eilių, melodingų dainų.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite