REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Rugsėjo 20 d. 10:15

Gyvenimas prie Rėkyvos ežero: neįvertinti privalumai miesto pašonėje

Šiauliai

Rėkyva iš paukščio skrydžio

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


14954

Rėkyva paskutiniu metu šiauliečių praminta svajonių gyvenviete, kurioje kasdienybės buitis puikiai dera su darniu gamtos kraštovaizdžiu, harmoninga ramybe ežero pakrantėje, o miesto šurmulį galima pasiekti per penkiolika minučių. Ne paslaptis, kadaise apleista ir niūri Šiaulių miesto dalis, esanti rytiniame Rėkyvos ežero krante, tampa prestižiniu rajonu.

rekyvoje-naujai-kuriamos-gyvenvietes-zubrio-valdos-koncepcija.JPG

Nuo Šiaulių miesto centro Rėkyvos gyvenvietė į pietus nutolusi apie 10 kilometrų, tačiau nuosavą automobilį turėti nebūtina, mat gyvenvietėje – net kelios viešojo transporto stotelės, autobusai kursuoja kas 15 minučių. Tiesa, vykti į Šiaulius ne visada būtina, mat gyvenvietėje yra visi būtiniausi objektai – ambulatorija, parduotuvės, vaikų darželis, bankas, bažnyčia.

Rėkyviškiai itin vertina gyvenvietės lokaciją, darnią ramybę, natūralios gamtos jaukumą, kaimynišką bendrystę, tad dažnas nė įsivaizduoti nebenori gyvenimo didmiestyje.

Kažkada nuošalėje buvęs, daugelio užmirštas Rėkyvos kraštas dabar sparčiai populiarėja ir auga, vyksta atvirkštinė migracija: vis įprasčiau tampa dirbti mieste, bet gyventi ar bent jau laisvalaikį leisti – priemiestyje.

pr.JPG

Įsivaizduokite, po sunkios darbo dienos grįžti iš darbo mieste, nereikia sukti galvos dėl to, kad gali nelikti vietos automobiliui prie daugiabučio, nereikia kęsti kaimynų naktinėjimų, gyveni savotiškoje harmoningoje ramybės saloje. Natūralu, kad naujakurių Rėkyvos apylinkėse vis daugėja. Įsigiję sklypus, pasistatę nedidelius namus ar renovavę senas sodybas, žmonės kaime nebepanyra į ūkio darbus, o kuria nuosavą oazę – veisia sodus, puoselėja gėlynus, kuria jaukią aplinką.

Greta tyvuliuojantis didžiausias Šiaulių rajone Rėkyvos ežeras – vienas didžiausių apylinkės privalumų. Pasivaikščiojimai ežero pakrantėje vietiniams gyventojams tapo lyg kasdiene meditacija. Vargu, ar rastume asmenį, kuris nenorėtų mėgautis vakaro ramybe, stebėdamas ežerą su dangumi susiliejant horizonte ar gėrėdamasis praplaukiančių jachtų peizažu.

3.jpg

Ekstremalaus sporto entuziastai jau seniai atrado, kad jėgos aitvarų, burlenčių sportui Rėkyvos ežeras kone idealus – čia visuomet galima pasikinkyti vėją, o esant palankioms oro sąlygoms buriuoti ir „kaituoti" kone kasdien. Juk greta įsikūręs Rėkyvos vandens klubas.

Rėkyvos ežerą supa žemi krantai, trys iš jų – durpinga aukštapelkė. Žiemą minkšti krantai turi savų pliusų: šąlant ežero ledas besiplėsdamas į šonus nesuskilinėja, nesusidaro lyčių sangrūdos. Tolygus, kokybiškas ledas leidžia mėgautis aktyviu žiemos sportu: ledrogėmis, vėjaračiais.

ledr.jpg

Neseniai vaizdingame kraštovaizdyje atidaryta „Žvejų užeiga", jau projektuojama Bačiūnų g. rekonstrukcija, ketinama panaikinti griovį, projektuoti naują dviračių ir pėsčiųjų taką, apšvietimą, autobusų stoteles, bendram gyventojų saugumui įrengti greičio ribojimo priemonių.

2.jpg

Įvertinusi poreikius ir galimybes, Šiaulių miesto savivaldybė nusprendė finansuoti pakrantės sutvarkymą ir įrengti minėtiems sportininkams reikalingą infrastruktūrą: bus įrengtas tualetas, persirengimo kambariai, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė.

5.jpg

Visos trys Rėkyvos seniūnijoje esančios bendruomenės aktyviai įgyvendina projektus, tarpusavio ryšius stiprina dalyvaudami bendroje kūrybinėje veikloje, rengia parodas, bendras vakarones, organizuoja sporto varžybas, šoka ar dainuoja. Tokios iniciatyvos suburia žmones ir teikia ypatingą džiaugsmą. Vietinių gyventojų bendruomeniškumą ypač stiprina draugėn sutelkiantys renginiai – prie ežero organizuojamos tradicinės Joninės, Žiemos ir Vandens šventės, kurios sulaukia didžiulio lankytojų srauto iš visos Šiaulių apskrities.

Rėkyvos apylinkėse yra Giraitės ir Dukto miškai, kuriuose gausu grybų. Ežero krantai daugiausia apaugę pušimis, žemaūgiame miške galima rasti dosnių aukštapelkės gėrybių – mėlynių, spanguolių, po mišką laigo stirniukai, klajoja kurapkos.

Dažnas rėkyviškis didžiuojasi gyvenantis ypatingoje vietoje ir neslėpdamas tokį savo gyvenimą vadina didžiausia prabanga arba tiesiog Dievo dovana. Nekilnojamojo turto ekspertai įsitikinę, kad kol kas dar nesunkiai įperkamų sklypų Rėkyvos teritorijoje kainos ilgainiui augs, mat netyla kalbos, kad didesniam transporto pralaidumui būtina atidaryti Zoknių pervažą arba statyti šioje vietoje viaduką.

prepsio-nuotr.JPG

ReklamaREDAKCIJA REKOMENDUOJA