Angle down Atgal

Guronyse – dviguba šventė

Joninės – gražiausia ir smagiausia vasaros šventė. Šiemetiniai orai po daugelio metų tą dieną nešykštėjo saulės bei šilumos. o buvusioje žaslių geležinkelio stoties gyvenvietėje, dabar jau turinčioje Guronių vardą, Joninių išvakarėse gyventojai buvo pakviesti švęsti dvigubos šventės. mat prieš 10 metų šioje gyvenvietėje buvo įkurta bendruomenė. Jos įkūrėja – liuda Petrauskienė, kuri jau iškeliavusi anapilin ir kurios atminimą tą vakarą susirinkusieji pagerbė tylos minute.

Guronių kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Raudeliūnienė pasidžiaugė gražia sukaktimi, apdovanojo aktyviausius narius.
Guronių kaimo bendruomenės pirmininkė Jūratė Raudeliūnienė pasidžiaugė gražia sukaktimi, apdovanojo aktyviausius narius.
Jonas Černiauskas gavo padėką už aktyvią veiklą, kartu buvo pasveikintas kaip varduvininkas.
Jonas Černiauskas gavo padėką už aktyvią veiklą, kartu buvo pasveikintas kaip varduvininkas.

Šiuo metu nedidelei bendruomenei vadovauja Jūratė Raudeliūnienė. Moteris jausmingais žodžiais kreipėsi į šventės dalyvius, padėkojo aktyviausiems bendruomenės nariams.

Padėkos buvo pareikštos Daliai Drėgvienei; Violetai ir Alvydui Gumbrevičiams; Romutės ir Ivano šeimai; Alionos ir Leonido bei Jūratės ir Juozo šeimynoms; Dianai ir Mindaugui Mikuliams; Daliai, Indrei ir Sauliui Mikalauskams; Pranui Pupalaigiui; Gitanai Maciulevičienei; Gracijui ir Natalijai Paugoms; Jonui ir Aldonai Černiauskams; Slavomirui Milošui; Kęstučiui Genišauskui; Redai Petravičienei; Marijonai Zinkevičienei; Rimai Kareckienei; Danguolei Krilavičienei; Tautvydui Krilavičiui ir Sigitui Petrauskui.

Su gražia sukaktimi bendruomenės narius pasveikino laikinai einantis savivaldybės mero pareigas Darius Vilimas. „Smagu, kad jūs gyvuojate, kad švenčiate. Yra vaikų, jaunimo. Neleiskite, kad jaunimas šiais pro šalį dundančiais traukiniais išvyktų, paliktų šalį“, - sakė svečias, įteikdamas tradicinį šakotį šventės vaišėms.

Už buvusios mokyklos pastato esančioje aikštelėje buvo įrengti Joninių pasitiktuvių vartai, pastatyta scena. Netoliese vaikai šokinėjo ant batuto, kepė spragėsiai. Šventės organizatoriai pasirūpino, kad atėję jaunieji bendruomenės nariai susipažintų su amatais – buvo galima išmokti velti vilną, pamatyti, kaip mušamas sviestas. Gražioje bei jaukioje šventėje koncertavo folkloro ansamblis „Verpeta“, „Bangelė“, grojo kapelija „Geri vakarai“, spektaklį parodė Žaslių kultūros centro dramos būrelis. Dalyviai buvo vaišinami skaniu naminiu gėrimu, sumuštiniais. Visai sutemus suliepsnojo Joninių laužas, ilgai skambėjo muzika.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.

Dvi jaunosios guroniškės pasitiko svečius prie stilizuotų vartų.
Dvi jaunosios guroniškės pasitiko svečius prie stilizuotų vartų.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite