Angle down Atgal

Grubi odontologo klaida kainavo pacientės gyvybę

Grubi odontologo klaida lėmė moters mirtį, rodo trečiadienį paskelbtos tyrimo išvados. Londone dirbantis specialistas savo kaltę pripažino, jo veikla laikinai sustabdyta.

Bendrosios odontologų tarybos (The General Dental Council) sankcijų sulaukė pietiniame Londone, Purley kvartale dirbęs Tusharas Kantibhai Patelis. Patyręs, ilgiau nei 30 metų odontologo praktika besiverčiantis medikas lemtingą klaidą padarė 2017 metų vasarą.

Liepos 18-ąją savo kabinete jis priėmė moterį, kurios burną reikėjo protezuoti. Pacientė įspėjo, kad dėl reto sveikatos sutrikimo ji vartoja kraujo krešėjimą stabdančius vaistus.

Tačiau Tusharas Kantibhai Patelis vistiek priėmė sprendimą ištraukti 5 dantis – tai yra būtina norint protezuoti burną.

Tos pačios dienos vakare moteris dėl smarkaus kraujavimo iš burnos į namus išsikvietė medikus, ji buvo pristatyta į ligoninę – ten kraujavimas pristabdytas vaistais bei marle, moteriai liepta neskalauti burnos artimiausias 24 valandas.

Po pirmosios pagalbos suteikimo ji iš ligoninės išleista. Tačiau kitos dienos ryte kraujavimas atsinaujino, moteris namuose apalpo ir vėl buvo pristatyta į ligoninę, bet jos gyvybės išgelbėti jau nepavyko.

Tiriant mirties priežastį nustatyta, kad ją lėmė kraujavimas būtent iš tų vietų, iš kurių dantis ištraukė Tusharas Kantibhai Patelis.

Nustatyta, kad velionė pas jį lankėsi mažiausiai 5 kartus, odontologas moters ligos istorijoje neįrašė jokių nurodymų dėl bendros sveikatos būklės, nepažymėtas ir faktas apie galimą kraujavimą, nepateikti rizikos vertinimai.

Tusharas Kantibhai Patelis pripažino savo klaidas ir išreiškė „nuoširdų gailestį“ dėl pacientės mirties.

Tarybos sprendimu, jis dirbo pernelyg aplaidžiai, dėl to jam skirta 12 mėnesių veiklos sustabdymo.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite