Angle down Atgal

Greičio mėgėjai nuo šiol turėtų labai bijoti pilko „Passato“

Pilkas lietuvių mėgstamas „Passatas“, kuris kelyje niekuo neišsiskiria, kol policininkai neįjungia švyturėlių ir garsinio signalo. Jeigu taip jau atsitiko, tikriausiai pažeidėte kelių taisykles, o pažeidimą užfiksavo naujausias nežymėtas policininkų automobilis Kauno apskrityje.

Naujasis automobilis pažeidėjus gali užmatyti ir už pusės kilometro

Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra džiaugėsi, kad automobilyje įrengta įranga turi geros kokybės vaizdą ir geresnes priartinimo galimybes: „Prietaisas deklaruoja atstumus 500 metrų ir toliau“.

Kelių patrulių kuopos vadas pasakoja, kad prasprūsti pažeidėjams pro šį „Passatą“ neįmanoma: „Galime fiksuoti automobilius tiek atvažiuojančius, tiek nuvažiuojančius, lenkiančius tiek iš galo, tiek iš priekio, tiek stovint, tiek važiuojant, visokių variantų mes turime.“

Išmaniosios kameros automobilyje automatiškai atpažįsta pažeidėjus

„Šitos kameros gali nuskaityti valstybinius numerius, tačiau dar yra techniniai dalykai, suderinimai, kad turėtumėm galimybę prisijungti prie duomenų bazių“, – pasakojo Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra.

Pilka spalva pasirinkta specialiai tam, kad kuo mažiau išsiskirtų kelyje iš kitų. Regitros duomenimis būtent šios spalvos automobilių Lietuvoje yra registruota daugiausiai. Valstybiniai numeriai taip pat neišsiskiriantys, kad vairuotojai neįsimintų.

„Darėm tokį eksperimentą – vieną mėnesį patruliuodami užfiksavom 618 kelių eismo taisyklių pažeidimų. Mūsų prioritetas yra per tris dienas suformuoti pažeidimą, surašyti protokolą ir informuoti kelių eismo taisyklių pažeidėją“, – apie situaciją pasakojo Kelių policijos valdybos viršininkas Vigintas Lukošius.

Nežymėtas automobilis patruliuos Kauno apskrityje

Pasak Kelių policijos valdybos viršininko Viginto Lukošiaus Kauno rajonas irgi yra prioritetas, nes šiais metais keturi eismo dalyviai žuvo Kauno rajone: „Tuo tarpu Kaune situacija yra labai gera, nes šiais metais žuvo tik vienas eismo dalyvis, palyginus su kitais metais tuo pačiu metu žuvo net septyni eismo dalyviai.“

Tai jau antrasis nežymėtas policijos automobilis, kurį pareigūnams dovanoja Kauno rajonas, pirmoji prieš penkerius metus buvo balta „Škoda“. Šis „Passatas“ Kauno rajonui kainavo 30 tūkstančių eurų.

„Kasmet savivaldybė pagal programą „Saugus Kauno rajonas“ skiria po 40 tūkst. eurų įvairiems saugumo projektams įgyvendinti. Kauno rajonas yra regioninių kelių sandūroje, todėl čia gana dažnai fiksuojami kelių eismo pažeidimai, o per paskutinius mėnesius įvyko ir skaudžių nelaimių keliuose. Siekdami efektyviai naudoti savivaldybės lėšas, šįmet nusprendėme pirkti naują automobilį – taip padėdami didinti eismo saugumą Kauno rajono keliuose“, – pabrėžė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Šį „Passatą“ varo 2 litrų benzininis variklis, o sumontuota pažeidimų fiksavimo įranga yra moderniausia.

Nežymėtas automobilis jau patruliuoja Kauno apskrityje, tačiau dabar fiksuoja kitus pažeidimus, o greitį pradės matuoti po kelių savaičių po metrologinės patikros.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite