Angle down Atgal

Gitano Nausėdos veidas socialiniuose tinkluose: nuoširdžiai besirūpinantis žmonėmis ar sustyguotas viešųjų ryšių specialistų?

Gegužės 26-ąją Lietuva išsirinko savo naująjį prezidentą. Antrajame ture žmonių simpatijas susirinkęs ekonomistas Gitanas Nausėda savo pergale suskubo pasidžiaugti ir socialiniuose tinkluose, kuriuose išrinktasis prezidentas yra itin aktyvus.

Štai socialiniame tinkle „Facebook“ G. Nausėdos, be savo asmeninės paskyros, turi ir oficialų puslapį su beveik 24 tūkstančiais sekėjų. Ši paskyra sukurta praėjusių metų rugsėjį – tai yra iš karto, kai ekonomistas spaudoje paviešino savo apsisprendimą dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose. Išrinktajam prezidentui nesvetimas ir nuotraukų dalinimosi socialinis tinklas „Instagram“. Čia jį stebi 18,5 tūkstančio sekėjų. Ši paskyra taip pat sukurta 2018-ųjų rugsėjį.

Iš arčiau pažvelgus į tai, kokiu turiniu socialiniuose tinkluose dalijasi išrinktasis prezidentas, tampa aišku, kad jis stengiasi save pozicionuoti kaip šeimos žmogų. Kone kiekvienas G. Nausėdos įrašas socialinėje erdvėje – apie jam artimiausius žmones – tėtį, dukras ar žmoną. Didelių skandalų įrašuose nerasta – atrodo, jog jie itin rūpestingai perleidžiami per viešųjų ryšių „filtrą“.

Štai sekmadienį, Tėvo dieną, G. Nausėdos „Facebook“ paskyroje pasirodė įrašas apie jo tėtį, kuriame išrinktasis prezidentas atskleidžia, jog būtent gimdytojas jam yra didžiausias autoritetas.

„Kuomet manęs klausia, kaip mums pavyksta šeimos gyvenimą grįsti darna ir tarpusavio pagarba, visada atsakau taip pat - kitokio pavyzdžio niekada nemačiau. Regėjau susikibusius už rankų tėvus, net tada kai jiems buvo per 80 metų, mačiau susižavėjusias tėčio akis, kuomet jis žvelgdavo į mamą. Išduosiu paslaptį: mes tėčio šeimoje niekada kitaip ir nevadiname - tiesiog tėtušiu. Čia nėra nieko užgaulaus. Atvirkščiai, į šį žodį sudėta begalinė pagarba šiam žmogui, kuris jau nuo vaikystės patyrė baisių karo išmėginimų, tačiau liko nepaprastai geras ir mylintis visus. Su Tėvo diena, tėtuši! Su artėjančiu Tavo 90-mečiu! Ir visus, visus tėčius!“, – paskelbė G. Nausėda po nuotrauka, kurioje jis apkabinęs savo tėtį.

Diena anksčiau, šeštadienį, švenčiant Vaikų gynimo dieną, naujojo prezidento „Instagram“ paskyrą papildė įrašas apie būtinybę ginti ir saugoti mažiausius Lietuvos gyventojus. Jame nepamirštos ir ekonomisto dukterys. „Nors mano dukros jau užaugusios, kampanijos metu, rodos, visur lydėjo vaikai. Šokdavo į glėbį, apsikabindavo ir nepaleisdavo. Tartum norėdami pasakyti - nepamiršk mūsų, nepamiršk mūsų tėvelių, kuriems šiandien toli gražu ne visada lengva. Saugokime vaikus ne tik fizine to žodžio prasme. Saugokime tyras vaikų sielas nuo pykčio, patyčių ir keršto. Jeigu mums tai pavyks, rytoj gyvensime taikesnėje ir gražesnėje Lietuvoje“, – rašo jis, o įrašą puošia mažą mergytę rankose laikančio G. Nausėdos nuotrauka.

Ne mažesnė meilė viešai deklaruojama ir prezidento žmonai, Dianai Nausėdienei. Prieš beveik tris dešimtmečius susituokusi ir dvi dabar jau suaugusias dukteris užauginusi pora demonstruoja neblėstančią meilę ir pagarbą vienas kitam. Pats pirmasis pasidalinimas G. Nausėdos „Instagram“ paskyroje buvo fotogalerija, kurioje jis įamžintas su žmona, o paaiškėjus, kad jis tapo naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu, paskyrą iškart papildė nuotrauka, kurioje jis su savo sutuoktine susikibę rankomis.

Kaip žinoma, paprastai viešų asmenų paskyros socialiniuose tinkluose yra atidžiai prižiūrimos komunikacijos bei viešųjų ryšių specialistų, tad tikėtis, jog kada nors jose atsiras kokios skandalingos informacijos, tikriausiai nereiktų. Tiesa, prezidentinės kampanijos metu G. Nausėda padarė mažiausiai vieną viešųjų ryšių klaidą, kuomet skubiai paskelbė ir po to ištrynė savo komentarą apie „Vilmorus“ sudarytus prezidento rinkimų reitingus, kuriuose nukrito iš pirmosios vietos į antrąją, pirmąją poziciją užleisdamas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų partijos kandidatei Ingridai Šimonytei. Kandidatas savo tekste sakė, kad įtaką jo reitingams daro „tampraus ryšio su reitingų kompanijomis neturėjimas“, tačiau kilus pasipiktinimui socialiniame tinkle, įrašą pašalino. Komunikacijos ekspertas Andrius Baranauskas tąkart įvertino, kad toks kandidato elgesys komunikacine prasme nėra visiškai teisingas, o įrašo ištrynimas – klaida. Vėliau G. Nausėda komentaruose teigė, kad įrašą ištrynė „ne dėl turinio, o dėl netinkamo laiko tokiems komentarams“.

Stop kadras ir BNS nuotraukų koliažas
Stop kadras ir BNS nuotraukų koliažas
comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite