Angle down Atgal

Gimnazistų viešnagė Čekijoje

Gegužės 14–24 dienomis Lietuvos ir Rygiškių Jono gimnazijos vardą garsino 14 vienuoliktokų, viešėjusių Čekijoje su tikslu susipažinti su kitų šalių kultūra, aptarti jos išsaugojimą ir puoselėjimą. Dalyvavo ir Čekijos, Vengrijos, Slovakijos atstovai.

Kelionė prasidėjo labai anksti ryte ir užtruko 13 valandų. Tik atvykę į viešbutį, esantį 1,3 km virš jūros lygio, buvome nustebinti oro sąlygų – labai snigo, visai nepanašu į gegužės vidurį. Kitą dieną pagerėjus orui, pagaliau pamatėme nuostabų kraštovaizdį: aukštus kalnus, miškus, sniegu nuklotus medžius ir takus.

Pirmos trys dienos buvo skirtos susipažinti su iš kitų šalių atvykusiais dalyviais, aptarti projekto taisykles, darbą grupėse. Nuotaiką pakeldavo smagūs žaidimai, darbas komandose leido artimiau susipažinti.

Vėliau visoms šalims reikėjo pristatyti savo kultūrą: šokius, dainas, maistą, vesti 1,5 valandos užsiėmimus, susijusius su šalies kultūra, organizuoti žaidimus. Savaitės gale vadovai nustebino visus išvyka į miestelį, esantį netoli viešbučio. Dalyviai galėjo rinktis, ar nori eiti pėstute, važiuoti dviračiais ar nusileisti keltuvu.

Vyko ir rimtesnis darbas. Iš skirtingų šalių mokinių sudarytose grupėse buvo diskutuojama apie kultūrą, ruošiami pristatymai, taip pat naudojami ir netradiciniai mokymo būdai – vaidyba, debatai, fotografavimas. Vakarais vykdavo renginiai, pavyzdžiui, talentų šou, stebėjome ledo ritulio varžybas, buvo ir mėsainių vakarėlis.

Per 10 dienų atsirado naujų tarptautinių pažinčių, prasiplėtė akiratis, gavome žinių apie kitų šalių kultūras. Žinoma, visąlaik bendravome angliškai, patobulėjo įgūdžiai, žodynas, sumažėjo baimė kalbėti viešai. Tokie projektai turi daug pliusų, todėl siūlome visiems sudalyvauti, jei tik atsiras galimybė.

Saulena KAVALIAUSKAITĖ,

Akvilė ALEKSAITĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite