REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Rugsėjo 21 d. 16:59

Geriausia šių metų Rygiškių Jono gimnazijos abiturientė studijuoja odontologiją

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


14983

„Man įdomu mokytis“, - taip sako vilkaviškietė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos abiturientė Milda Domantaitė, iš brandos egzaminų surinkusi tris 100 balų įvertinimus: biologijos, matematikos ir chemijos dalykų.Prisipažino, kad iš matematikos ir chemijos tikėjosi gauti nemažai, nes šie egzaminai jai atrodo nesudėtingi. O va iš biologijos surinkti 100 balų labai sunku, nes klausimai būna nelabai konkretūs, lengva suklysti. Taigi kai sužinojo biologijos egzamino rezultatą, ne iš karto patikėjo...

100 balų užtarnautas atkakliu darbu

„Daug dirbau dėl gerų rezultatų“, – sako Milda. Todėl ir įstojo pirmu numeriu ten, kur pageidavo – į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, odontologiją. Ne iš karto nutarė ten stoti, buvo svarstymų rinktis mediciną. Apsigalvojo ne todėl, kad prisibijo kraujo, nors tai nėra neįveikiama kliūtis (jai teko bendrauti su chirurgais, kurie prisipažino irgi pradžioje bijoję kraujo). Tiesiog nutarė, kad odontologija jai labiau prie širdies, be to, greičiau baigs mokslus ir galės pradėti savarankišką gyvenimą, taps finansiškai nepriklausoma.

Į klausimą, kodėl nepasiliko mokytis Vilkaviškyje, „Aušros“ gimnazijoje, o baigusi 8 klases atvyko į Marijampolę, mergina atsakė paprastai: „Tiesiog norėjau iššūkio, pakeisti aplinką.“ Ir to iššūkio tikrai gavo – pradžioje nebuvo lengva pritapti, jautėsi svetima, bet pamažu apsiprato ir dabar jau sako, kad tikrai nenusivylė, jog mokėsi šioje seną istoriją turinčioje gimnazijoje. Beje, buvo mąstyta stoti ir į Kauno technologijų universiteto gimnaziją, bet nesuspėjo laiku paduoti prašymo.

Milda sako, kad Rygiškių Jono gimnazijoje buvo griežta tvarka, bet ir laisvės mokiniai turėjo pakankamai. Ji susirado daug draugų, nors pradžioje atėjo ne viena – kartu su kitu vilkaviškiečiu, vaikystės draugu. Santykiai su mokytojais Mildai klostėsi geri, ne vienas iš jų, ypač prieš egzaminus, dirbo labai pasiaukojamai, net šeštadieniais vedė konsultacijas ir pan.

Mėgstamiausi Mildos dalykai – matematika ir chemija, mat ji – „tiksliukė“. Mokytis Milda laiko negailėjo, metus lankė papildomus chemijos užsiėmimus, dalyvaudavo chemijos olimpiadose: šiemet tarp 12-okų Marijampolės savivaldybės etape buvo pirma. Daug dirbo pati prie biologijos ir matematikos.

Lietuvių kalbos egzaminas – sunkiausias ir nepatikrinantis tikrųjų žinių

Nors Mildos mama yra mokytoja, lituanistė, bet dukros niekada nespaudė mokytis, netikrindavo namų darbų. Net rašydama rašinius mergina su mama nesitardavo – pasitikėjo savo lietuvių kalbos mokytoja ir stengėsi visko išmokti pati. „Man įdomu mokytis. Jeigu būnu neparuošusi namų darbų, jaučiuosi kaip nesavame kailyje. Nors labai daug dirbdavau šiokiadieniais, vis dėlto savaitgalį stengiausi pailsėti, nesėsti prie knygų“, – savo mokymosi įpročiais dalijasi mergina.

Į klausimą, kuris egzaminas buvo sunkiausias iš laikytų penkių (be minėtų trijų, dar laikė lietuvių k. privalomąjį ir anglų kalbos), mergina nedvejodama pamini lietuvių kalbos ir literatūros. Nors analizuoti literatūros kūrinius būdavo įdomu, bet meninės gyslelės mergina sako neturinti. Rašymas – jos silpnoji pusė.

„Manau, kad lietuvių kalbos mokymo programą reikėtų keisti, atidžiau parinkti literatūros kūrinius, kad jie būtų arčiau šių dienų aktualijų. Daug nereikalingos informacijos, neaktualių autorių tenka nagrinėti. Manau, kad kai kuriuos lietuvių literatūros autorius reikėtų keisti į užsienio klasikos kūrinius, kad mokiniams būtų įdomiau, aktualiau. Ir programa labai perkrauta – tiek kūrinių išnagrinėti per dvejus metus tiesiog fiziškai neįmanoma“, – kritiškai kalba abiturientė. Jai atrodo, kad šis egzaminas nepatikrina mokinio žinių: juk visus tuos metus Milda mokėsi 10-tukais, o iš valstybinio egzamino tegavo 78 balus... Tai nelabai normalu ir neatspindi tikrosios padėties. Milda įsitikinusi, kad geriau buvo tada, kai šiame egzamine buvo atskirai tikrinamos gramatikos žinios.

Abiturientė net svarstė galimybę duoti apeliaciją dėl lietuvių kalbos egzamino įvertinimo, bet internete paskelbta jos rašinio kopija buvo labai neryški... „Nors visus egzaminus rašiau tuo pačiu rašikliu, kopijos buvo labai skirtingos. Biologijos, matematikos ir chemijos – labai ryškios, o lietuvių k. – visai neįskaitoma. Rašiau laišką Nacionaliniam egzaminų centrui, kad atsiųstų kitą kopiją, bet nieko nesulaukiau“, – apie egzaminų nesklandumus guodėsi mergina.

Anglų kalbos egzaminas nesėkmingas

Taip sako Milda, nors iš anglų kalbos egzamino surinko 92 balus. Daugeliui tai būtų labai geras įvertinimas, tik ne jai. Pasirodo, bandomajame egzamine ji surinko daugiau balų... „Per tikrąjį tiesiog neišgirdau vienos klausymo užduoties. Buvo nekokybiškas įrašas, taigi tos užduoties praktiškai neatlikau... Be to, šis egzaminas buvo pirmas, gal labiau jaudinausi.“

Mergina sako, kad apėmė panika, kai suprato, kad negalės atlikti neišgirstos užduoties, bet jai pavyko susiimti, nepasiduoti jauduliui, o tai per egzaminą labai svarbu. „Labai stipri buvo anglų kalbos mokytoja gimnazijoje, tikrai daug teko dirbti, bet lygis pakilo ne tik mano, bet ir bendraklasių. Egzaminams reikia žinių, tai aišku, bet labai svarbu ir sėkmė“, – štai tokia abiturientės patirtis.

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka



REDAKCIJA REKOMENDUOJA