Angle down Atgal

Generalinė prokurorė: ikiteisminis tyrimas dėl lėktuvo nutupdymo Minske vyksta intensyviai, kol kas įtariamųjų nėra

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė teigia, kad teisėsaugos ikiteisminis tyrimas dėl Minske priverstinai nutupdyto „Ryanair“ orlaivio vyksta pakankamai intensyviai. Genralinės prokurorės teigimu, jau yra nustatytos visų Minske išlipusių keleivių tapatybės.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta pakankamai intensyviai, yra sudaryta jungtinė tyrimo grupė su Lenkijos pareigūnais, taip pat Europos tyrimo orderiai išsiųsti dar kelioms šalims. (...) Taip pat yra bendradarbiaujama su „Ryanair“. Norėtųsi, kad gal būtų geranoriškesnis bendradarbiavimas, bet yra taip, kaip yra“, – žurnalistams teigė N. Grunskienė.

Jos teigimu, iš „Ryanair“ informaciją norėtųsi gauti šiek tiek greičiau, vis tik, pasak jos, visus reikiamus duomenis teisėsauga gauna.

„Tikrai vyksta tyrimas ir, kai bus informacija, kurią bus reikalinga paviešinti, bus tikrai sudaryta jums galimybė ir bus pateikta ta informacija viešai“, – pridūrė ji.

Generalinės prokurorės teigimu, kol kas ikiteisminiame tyrime jokių įtariamųjų dar nėra. Jos teigimu, be disidento žurnalisto Ramano Pratasevičiaus ir Europos humanitarinio universiteto studentės Sofijos Sapegos, Minske išlipusių trijų asmenų tapatybės jau yra nustatytos.

„Asmenybės yra nustatytos, bet ar jie specialieji agentai, kaip jūs įvardinate, aš tokių duomenų tikrai neturiu“, – žurnalistams atsakė N. Grunskienė.

Primename, kad gegužės 22 d. iš Graikijos į Lietuvą skridęs laineris po melagingo pranešimo apie neva jame esančią bombą buvo priverstinai nutupdytas Minske. Baltarusijos oro erdvėje jį lydėjo šios šalies karinių oro pajėgų naikintuvas MIG-29.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite