REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Rugpjūčio 15 d. 10:08

Gelgaudiškio dvaro rūmuose - S. Oranto-Sausio tapybos paroda „Metų laikai"

Marijampolė

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


12061

Antradienį Gelgaudiškio dvaro rūmuose Šakių rajone Kauno galerija „Aukso pjūvis“ pristato kauniečio dailininko Sigito Oranto-Sausio tapybos darbų parodą „Metų laikai“.

Šioje parodoje - daugiau nei dvi dešimtys akrilo ir drobės technika sukurtų ryškiaspalvių simetriškais motyvais pasižyminčių darbų, kurie labai primena Tolimųjų Rytų kultūrų simbolį - mandalą, simbolizuojančią pasaulio dvasinę harmoniją, tam tikrą jo tvarką.

Anot menotyrininkės Miglės Morkūnaitės, S. Oranto-Sausio darbai yra darniai sujungtų formų, linijų ir spalvų tvariniai. Būtent spalvą pats menininkas išskiria kaip dominuojamą jo kūryboje. Labiausiai jam imponuoja geltoni bei žali atspalviai. „Svarbiausia, kad viskas sužaistų, kad tapant spalvos atsirastų būtent ten, kur jos turi būti“, - sako autorius. Paklaustas, iš kur šis spalvos sureikšminimas, jis teigia, kad viskas kyla natūraliai iš gamtos ir save vadina tikru gamtos vaiku.

„Sigitas Orantas-Sausis (g. 1974 m.) - įvairialypis, kūrybiniais ieškojimais gyvenantis menininkas, veiklą pradėjęs Kauno Antano Martinaičio dailės mokykloje, per tam tikrą laiką išmėginęs įvairias meno rūšis bei technikas. Iš pradžių didžiąją dalį laiko skyrė keramikai, pynimui, kūrė savitos technikos mozaikinius paveikslus iš medžio tošies, rašė poeziją. Kiek vėliau į jo gyvenimą įsiliejo tapyba. Mėgino tapyti aliejumi, tačiau, laikui bėgant, akrilo dažai jam pasirodė priimtinesnė ir lankstesnė medžiaga. Nors Sigito kūriniai forma labai primena mandalas, pasakodamas apie savo kūrybą autorius to nepabrėžia. Jis nesiremia tam tikrais nusistovėjusiais kultūriniais simboliais, o greičiau suteikia sau didelę interpretavimo laisvę ir simbolius kuria pats. Tuo tarpu poetiškąją Oranto-Sausio prigimtį atskleidžia jo tapybos darbų pavadinimai: „Metų laikai stiklo karoliuose“, „Sniego karalienė“, „Žvaigždžių daina“, „Dangaus vitražai“, „Saulės karoliai“, - teigia menotyrininkė.

Pats dailininkas savo tapybą vadina savotiška meditacijos forma, galinčia suteikti dvasinės energijos ne tik jam, bet ir parodos, kuri Gelgaudiškio dvare veiks iki spalio 15 d., žiūrovui.
ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA