Angle down Atgal

Galerija Druskininkuose siūlo progą susipažinti su G. A. S. Šatūno sukurtais vitražais

Penktadienio vakarą V. K. Jonyno galerijoje atidaroma Gerardo Algirdo Stanislovo Šatūno vitražų paroda „Abstrakcija“.

Jos organizatoriai primena, kad kurdamas vitražus G. A. S. Šatūnas idėjų semiasi iš fotografijų, aplinkos stebėjimo. Savo simpatijas menininkas atiduoda tradicinio vitražo, plono stiklo ir švino konstrukcijos technikai. Užsisvajojus ir atėjus įkvėpimui, plonas stiklas ima jungtis su švinu, taip gimsta kūriniai, taip gimsta paroda „Abstrakcija“.

Tai – kūriniai, nesusiję su realybe, neatkartojantys nė vieno žinomo daikto ar reiškinio. Abstrakcija dažniausiai kuriama be parengtinio piešinio, kylanti spontaniškai iš dailininko santykio su plokštuma ir medžiaga, laisvai plėtojama tema ir kompozicija. Išraiškinga, ryški spalvų paletė suteikia abstrakcijai savitas nuotaikas. Stebina, neįpareigoja ir neapsunkina žiūrovo iš anksto užduotomis temomis, o kiekvienas abstrakcijoje gali regėti tai, ką nori. Autorius sąmoningai nesuteikia savo darbams pavadinimų, kad neįspraustų jų ir žiūrovo į rėmus. Jo noras aiškus: kad kiekvienas galėtų kūrybiškai pažvelgti į kūrinį ir pasirinkti ar suteikti jam pavadinimą.

Su vitražo menu G. A. S. Šatūną supažindino jo brolis Konstantinas Eugenijus Šatūnas, baigęs Vilniaus dailės institute vitražo specialybę, jis kvietė į pagalbą vykdydamas įvairius užsakymus. Taip, dirbdamas kartu su broliu, G. A. S. Šatūnas sužinojo nemažai vitražo meno paslapčių ir pats pasuko jų kūrybos keliu. Nors iš pradžių rinkosi kitą profesiją, po 1962-aisiais baigtų studijų tuomečio Kauno politechnikos instituto Statybos ir architektūros fakultete dirbo Šilutėje vyriausiuoju architektu. Beveik po dešimtmečio persikėlė į Druskininkus, kur toliau darbavosi instituto „Komprojektas“ filiale. Kai tapo laisvesnis nuo pagrindinio darbo (projektavimo), ėmėsi fotografijos ir širdžiai mielo „žaidimo“ spalvomis bei linijomis su spalvotais stiklais – vitražo meno. G. A. S. Šatūnas vis mokosi ir tobulina savo vitražo kūrimo techniką, nebijodamas prisipažinti apie dar neatrastus vitražo meno kelius, teigiama galerijos pranešime.

Parodą „Abstrakcija“ bus galima lankyti iki vasaros pabaigos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite