Angle down Atgal

G. Thunberg teigia, kad jos reikalavimai dėl klimato Davose „visiškai ignoruojami“

Paauglė ekologijos aktyvistė Greta Thunberg (Greta Tunberg) penktadienį pareiškė, kad jos raginimai Davose susirinkusiems verslo ir politikos lyderiams nebeinvestuoti į iškastinį kurą ignoruojami.

„Turėjome keletą reikalavimų [išvykdami į Pasaulio ekonomikos forumą]. Be abejo, šie reikalavimai visiškai ignoruojami. Nieko kita ir nesitikėjome“, – paskutinę Šveicarijos slidinėjimo kurorte vykstančios konferencijos dieną žurnalistams sakė G. Thunberg.

Per 50-ąjį Davoso forumą aktyvistė net ik atsidūrė dėmesio centre, bet sulaukė ir JAV iždo sekretoriaus Steveno Mnuchino (Stiveno Mnušino) kritikos. Jis ketvirtadienį patarė paauglei eiti „studijuoti ekonomiką“.

Paprašyta įvertinti S. Mnuchino pasisakymus, švedė pareiškė: „Žinoma, jie neturi jokio poveikio. Mes nuolat sulaukiame tokios kritikos.“

„Jei mums tai rūpėtų, negalėtume padaryti to, ką darome. Mes tyčia atsiduriame dėmesio centre“, – pridūrė ji.

S. Mnuchino ir G. Thunberg ginčas išryškino įtampą dėl klimato kaitos Pasaulio ekonomikos forume Davose, kur vyriausybės ir stambios bendrovės buvo spaudžiamos nedelsiant imtis veiksmų visuotiniam atšilimui pažaboti.

Paklaustas apie 17-metės švedės reikalavimą tuojau pat sustabdyti investicijas į iškastinį kurą, jis reporteriams atsakė: „Ar ji yra vyriausioji ekonomistė? Kas ji? Nieko nesuprantu“. Po pauzės jis pridūrė, kad pajuokavo.

„Po to, kai eis ir studijuos ekonomiką koledže, ji galės grįžti ir mums tai aiškinti“, – kalbėjo S. Mnuchinas.

Antradienį sakydamas kalbą Pasaulio ekonomikos forume, JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), auditorijoje sėdint G. Thunberg, piktai užsipuolė aplinkosaugos aktyvistus ir pavadino juos „amžinais pražūties pranašais“ bei „vakarykščių kvailų ateities pranašų įpėdiniais“.

Tačiau D. Trumpas ir G. Thunberg per forumą tiesiogiai taip ir nesusitiko.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite