Justino Auškelio (LR Prezidento kanceliarija) nuotr.
Angle down Atgal

G. Nausėda susitiko su JAV verslo delegacija

Investicinis klimatas ir verslo ryšiai tarp Lietuvos ir JAV – tokios temos aptartos ketvirtadienį prezidento Gitano Nausėdos susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos verslo tarybos nariais.

Pasak prezidento, Lietuva mato JAV kaip vieną pagrindinių strateginių partnerių saugumo ir ekonominių santykių vystymo srityje, o Verslo tarybą – kaip svarbią partnerę, skleidžiant žinią apie Lietuvos ekonominės aplinkos galimybes, patrauklią ir saugią verslo aplinką mūsų šalyje.

Valstybės vadovas, kaip teigiama Prezidento komunikacijos grupės pranešime, pabrėžė, kad Lietuva visada palaikė labai glaudžius ryšius su Amerikos bendrovėmis, kurios svariai prisideda prie investicijų augimo. Mūsų šalis sukuria palankias verslo sąlygas ir tinkamas vietas įsikurti bei vykdyti savo veiklą, todėl tokios stambios ir žinomos bendrovės kaip „Western Union“, „Nasdaq“, „AIG“, „Thermo Fisher Scientific“, „Phillip Morris“, „Hollister“ ir kitos vis aktyviau veikia Lietuvoje.

JAV investicijos Lietuvoje įgauna pagreitį, auga dvišalė prekyba. Pernai Lietuvos ir JAV prekybos apyvarta padidėjo 7,4 proc. ir siekė beveik 2 mlrd. eurų. Ypač perspektyvūs bendrų tyrimų, veiklos ir investicijų sektoriai – Fintech, inžinerija, gynyba, chemijos pramonė, gyvybės mokslai, energetika, pasaulinės verslo paslaugos, ekologinių sistemų plėtojimo startuoliai.

Verslo taryba – Lietuvoje investavusio JAV verslo asociacija, kurios tikslas – pritraukti dar daugiau naujų, globalių, dar Lietuvoje neinvestavusių kompanijų dėmesio. Šiemet į Lietuvą atvyko 29 verslo atstovai iš 11 vienų didžiausių JAV kompanijų. Šešios iš jų jau veikia Lietuvoje.

Šalies vadovas susitikimo dalyvius pakvietė ir toliau nuosekliai stiprinti abiejų šalių verslo bendradarbiavimą, aktyviai dalytis savo patirtimi Lietuvoje pritraukiant naujus investicinius projektus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite