Angle down Atgal

G. Nausėda su Lenkijos vadovu aptarė regiono saugumo klausimus

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį telefonu su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda) aptarė regiono saugumo klausimus.

Prezidentūros teigimu, kaimyninių valstybių vadovai sutarė, kad Lenkijos prezidentas šios savaitės susitikime su JAV prezidentu Donaldu Trumpu kalbės abiejų šalių vardu ir išsakys lūkestį stiprinti JAV karines pajėgas Europoje.

„Lenkija ir Lietuva suinteresuotos, kad JAV pajėgos Europoje ne tik išliktų, bet ir gausėtų“, – pranešime teigė G. Nausėda.

„Prašiau, kad šią žinią Lenkijos prezidentas perduotų birželio 24 dieną vyksiančiame jo susitikime su JAV lyderiu Donaldu Trumpu. Lenkija ir Lietuva vykdo savo principinę nuostatą dėl 2 proc. BVP skyrimo gynybos reikmėms, taip nacionaliniu lygiu demonstruodamos ryžtingą poziciją gynybos atžvilgiu ir atsakomybę NATO“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentūra taip pat teigė, kad Lenkijos ir Lietuvos lyderiai pokalbio metu skyrė dėmesio Rusijos vykdomai istorinio revizionizmo politikai.

„Istorijos klastojimo procesai aktualūs ne tik mums, tiesiogiai nukentėjusiems nuo Sovietų Sąjungos, bet ir mūsų sąjungininkams Vakaruose. Juk kuo giliau rytinių kaimynų istorinė sąmonė panyra į falsifikacijas ir užmarštį, tuo svarbesnis mums visiems yra atminties išsaugojimas“, – teigė prezidentas.

Be kita ko, pokalbio metu sutarta, kad energetinis saugumas yra bei išliks bendru abiejų valstybių interesu, o šalia Lietuvos sienos iškilusi Astravo AE yra grėsmė visos Europos Sąjungos piliečiams, todėl elektrinės saugumo klausimus būtina kelti aukščiausiu lygiu ES institucijose.

„Lenkija palaiko Lietuvos nuostatą nepirkti elektros energijos iš nesaugių trečiųjų šalių jėgainių, taip pat pasisako ir už elektros energijos nepirkimą iš Astravo AE“, – rašoma pranešime.

Šalių vadovai taip pat kalbėjosi apie spartesnį elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto įgyvendinimą, be kita ko, prezidentas G. Nausėda padėkojo Lenkijos vadovui už stiprėjantį dvišalį bendradarbiavimą ir palinkėjo sėkmės artėjančiuose prezidento rinkimuose.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite