Angle down Atgal

G. Nausėda: reformos Ukrainoje turi būti sistemingos ir negrįžtamos

Prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus, Ukrainos europinę integraciją skatinančių reformų eigą, bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityse.

Lietuvos ir Ukrainos vadovai vieši Lenkijos sostinėje Varšuvoje minit Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-metį.

„Su Ukraina mus sieja itin glaudūs politiniai, istoriniai ir kultūriniai ryšiai. Tvirtai remiame Ukrainos teritorinį vientisumą ir pasirinktą euroatlantinės integracijos kelią. Euroatlantinės integracijos greitis priklauso nuo būtinų šaliai reformų įgyvendinimo", - sakė Lietuvos prezidentas ir išreiškė lūkestį, kad Ukraina imsis veiksmų tose srityse, kuriose būtini greiti ir ryžtingi sprendimai.

Susitikime aptarti ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai informacinių technologijų, atsinaujinančios energetikos, finansinių inovacijų srityse.

„Džiugu, kad bendradarbiauja ne tik mūsų institucijos, bet ir piliečiai, bendruomenės, verslas ir regionai. Sparčiai auga mūsų tarpusavio prekyba, abipusės investicijos. Tikimės, kad šalių ryšiai tik dar labiau stiprės", - dalijosi mintimis G. Nausėda, kurį cituoja Prezidento komunikacijos grupė.

Lietuvos vadovas pakvietė Ukrainos prezidentą apsilankyti Lietuvoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite