Angle down Atgal

G. Nausėda LVŽS frakcijos posėdyje: mano siekis nėra partijos parama

Trečiadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Seimo frakcijos posėdyje, kuriame sprendžiama, kam pareikšti paramą antrajame Prezidento rinkimų ture, kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda atsako į frakcijos klausimus. Pasak G. Nausėdos, savo apsilankymu frakcijoje jis nesiekia gauti LVŽS paramos. G. Nausėda teigia norįs parodyti rinkėjui, kokios yra jo pažiūros tam tikrais iškeltais frakcijos klausimais.

„Malonu lankytis šioje salėje (Seimo Konstitucijos salė. - ELTA), kuri simbolizuoja politikų, valstybės pareigūnų darbą, nepriklausomai nuo politinių pažiūrų, todėl aš ir šiandien sutikau susitikti, nes žmonėms reikia parodyti savo požiūrį (...), noriu pabrėžti, kad mano siekis nėra partijos parama, mano tikslas - gerbti Lietuvos rinkėją ir parodyti jam, kokių nuostatų laikosi kandidatas", - frakcijos posėdyje sakė G. Nausėda.

Į pirmą LVŽS klausimą, ar yra galimybė pakeisti Lietuvos atstovavimo Europos Vadovų Taryboje sistemą, užtikrinant principą, kad įprastai Lietuvai Europos Vadovų Taryboje atstovautų ne prezidentas, o ministras pirmininkas, G. Nausėda atsakė neigiamai. Pasak jo, pagal Konstitucijos 84-ąjį straipsnį, prezidentas formuoja ir įgyvendina užsienio politiką.

„Lietuvos interesams geriausiai atstovauja prezidentas, nes sunku atskirti, kurie klausimai yra ekonominiai, o kurie - užsienio politikos klausimai (...) Tačiau iškyla ir dvišalių užsienio reikalų, todėl būtinas santykių nuoseklumas, palaikymas ir tęstinumas. Prezidento lyderystė turėtų būti neabejotina (...) Šalyse, kur tiesiogiai renkami prezidentai, tų šalių vadovai ir vyksta (...) Bet mano pozicija yra derinti klausimus su Vyriausybe. Tik tuomet, kai išdiskutuosiu su premjeru tam tikrus klausimus, tuomet bus pristatyti šie klausimai užsienio institucijose (...) Pozicija turi būti bendra", - teigė jis.

ELTA primena, kad po penktadienį vykusio LVŽS posėdžio nuspręsta abu kandidatus į prezidentus - ekonomistą Gitaną Nausėdą ir Seimo narę Ingridą Šimonytę - kviestis į frakciją, kurioje, uždavus klausimus, būtų išsiaiškinta, kuriam kandidatui LVŽS deklaruos paramą. Tačiau Ingrida Šimonytė pareiškė, kad posėdyje nedalyvaus, nes esą likusį laiką iki rinkimų skiria "kampanijos priemonėms". Savo pozicijas anksčiau „valstiečių“ užduotais klausimas ji yra pareiškusi paštu.

Partijos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas dėl frakcijos posėdžio pabrėžė, kad tęsti pradėtas reformas galėtų ir patys „valstiečiai", bent jau kol kas deklaruojantys, kad yra nusprendę likti valdžioje. Tačiau, akcentavo jis, labai svarbu, kad ir naujasis prezidentas su valdančiųjų intencijomis sutiktų.

„Aš suprantu, kad mes ir patys be prezidento galime vykdyti visus tuos dalykus, bet mūsų valstybės praktika rodo, kad prezidentas bent jau pastaruosius dešimt metų kišosi labai aktyviai į kiekvieną reformą, ir ne visada sėkmingai", - teigė T. Tomilinas.

Kandidato G. Nausėdos pristatytas nuomones vertins Seimo frakcijos nariai ir tarybos sudaryta konsultacinė grupė, į kurią deleguoti partijos valdybos pirmininkas Bronis Ropė, partijos pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas, Seimo LVŽS frakcijos pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis, Sauliaus Skvernelio rinkimų štabo vadovas Vytautas Bakas ir Seimo pirmosios vicepirmininkės Rimos Baškienės patarėja Laima Mogenienė.

LVŽS pozicija dėl galimos paramos kandidatams į Lietuvos Respublikos prezidentus, manoma, bus patvirtinta partijos valdybos ketvirtadienį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite