Angle down Atgal

G. Nausėda dėl pradėto FNTT tyrimo ragina A. Verygą greičiau baigti atostogas ir pateikti atsakymus

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga negali likti nuošalyje, bei ragina jį pateikti atsakymus, kuomet jo politinio pasitikėjimo komandos narei Linai Jaruševičienei buvo pareikšti įtarimai.

„Būtų nenormalu, jeigu sveikatos apsaugos ministras neprisiimtų atsakomybės, kuri yra jo sektoriuje ir tiesiogiai susijusi su jo viceministrės darbu. Galbūt galima nežinoti žmogaus, kuris labai toli nuo tavęs vykdo veiklą ir visus darbo niuansus, tačiau viceministras yra netgi ministrą pavaduojantis žmogus. Žinoma, kad yra daug klausimų ir ministrui reikėtų skubėti greičiau papoilsiauti ir sugrįžti į darbą“, – teigė G. Nausėda.

„Jam tikrai reikės į tuos klausimus atsakyti, nes tie klausimai yra susiję su tam tikrais sisteminiais dalykais, kurie pasireiškia tokio pobūdžio skandalais, kurie dabar kyla. Tiek Šarūno Narbuto istorija, tiek šitas atvejis tikrai rodo, kad tuo metu, kai Lietuvai trūko apsaugos priemonių, testavimo priemonių, kuomet visi vertėsi per galvą, ir aš tikrai suprantu, kad situacija buvo ekstraordinari, vis dėlto buvo labai daug drumsto vandens, kuriame dalis žmonių mėgino ieškoti ir gaudyti žuvis. Tai nėra toleruotina ir liaudyje tai vadinama marodieryste ir su tokiais reiškiniais mes privalome kovoti“, – sakė G. Nausėda.

Paklaustas, ar ministrui reikės atsistatydinti, G. Nausėda neskubėjo daryti tokių prielaidų.

„Pirmiausia, sulaukime atsakymų iš ministro, kaip veikė sistema, kokios buvo jos ydos ir kokia yra personalinė ministro atsakomybė už tos sistemos nepatenkinimą, švelniai tariant, veikimą“, – sakė prezidentas.

Kaip ELTA jau skelbė, pirmadienį teisėsauga pranešė apie pareikštus įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) teigimu, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L. Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. Tą patį pirmadienį viceministrė įteikė prašymą ją atleisti.

Prieš dvi savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso reagentų pirkimu. Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti tuometiniam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui. Jis, susilaukęs įtarimų, iš šių pareigų pasitraukė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite