Angle down Atgal

G. Nausėda apie savo siūlymus: jie visada sulaukia visuomenės grupių pasipriešinimo

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad siūlomi pakeitimai visuomet susilaukia visuomenės grupių susipriešinimo.

„Dar kartą pasikartosiu, kad bet kokie mokesčių pakeitimai negali būti priimti pjaunant peiliu per sviestą. Jie visada yra susiję su tam tikru visuomenės grupių galimu pasipriešinimu,“ – po susitikimo su Seimo valdyba sakė G. Nausėda.

Prezidentas pažymėjo, kad lengvatinis akcizas žymėtiems degalams sudaro prielaidą atsirasti šešėlinei prekybai.

„Skirtumas tarp lengvatinio akcizo žymėtiems degalams ir normalaus akcizo yra labai didelis. Jis sudaro prielaidas atsirasti šešėlinei prekybai, nes tie degalai gerokai pigesni. Kalbama ne apie lengvatos visišką panaikinimą, kalbama apie tam tikrus sprendimus, kurie tą lengvatos dydį šiek tiek sumažintų ir padarytų prieinamesn,į, – sakė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimo stabdymą, prezidentas teigė, kad nėra siekiama NPD visiškai įšaldyti.

„Šiandien yra platus sutarimas, kad NPD turėtų būti didinamas lėčiau. Mes nesiūlome NPD įšaldyti, siūlome jį didinti 10 proc. Tai yra mažiau nei tas pirminis numatytas pasiūlymas, kuris dabar galioja, bet, kiek žinau, Vyriausybės planas yra stabdyti NPD didinimą ir netrukus tai bus padaryta“, – sakė G. Nausėda.

Trečiadienį G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo reikalingas lėšas surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite