Angle down Atgal

G. Kirkilas siūlo vaiko pinigus didinti iki 122 eurų

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūloma kiekvienam vaikui iki 18 metų (besimokantiesiems ir iki 21-erių) kas mėnesį mokėti išmoką, kuri būtų valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio, kuris šiuo metu – 122 eurai.

Pasak G. Kirkilo, „vaiko pinigams“ iš valstybės biudžeto papildomai reikėtų 287 mln. eurų, tačiau, kai Vyriausybė kalba apie papildomų mokesčių surinkimą ir šešėlio mažinimą, galima svarstyti, kam tuos pinigus skirti.

„Tokią idėją mes iškėlėme, kai pradėjome derėtis dėl naujos koalicijos programinių punktų. Aš manau, kad išmokos vaikui prilyginimas iki valstybės remiamų pajamų dydžio realiai prisidėtų ne tik prie jau auginamų vaikų gerovės, bet ir prie geresnės demografinės padėties Lietuvoje. Dabar projektas jau registruotas, prasidės realūs žingsniai, kad idėją įgyvendintume“, – pranešime spaudai sako G. Kirkilas.

Pasak parlamentaro, vaikų skurdo lygis, nepaisant visų jau vykdomų priemonių, išlieka aukštas ir vienas didžiausių Europos Sąjungos šalyse.

„Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2017 m. vaikų skurdo rizikos lygis Lietuvoje buvo 25,7 proc. (Estijoje – 16,5 proc., Latvijoje – 18,4 proc.). Lietuvos demografinė situacija išlieka sudėtinga: 2018 m. pradžioje Lietuvoje gyveno 503 tūkst. vaikų iki 18 metų (17,9 proc. visų šalies gyventojų). 2017 m. gimė 29,6 tūkst. kūdikių, kurių skaičius, palyginti su 2016 m., sumažėjo 1 tūkst. (3,3 proc.). Jei Seimas pritartų mano pasiūlymui, įtvirtintume stabilią finansinę paramą vaikus auginančioms šeimoms, mažintume vaikų skurdą. Išmokos vaikams dydis keistųsi, o nuo 2020 metų sausio 1 dienos jį būtų galima susieti ne su bazinės socialinės išmokos dydžiu, o su valstybės remiamų pajamų dydžiu. Jam keičiantis ateityje, išmoka vaikui irgi keistųsi“, – teigia „socialdarbietis“ G. Kirkilas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite