Angle down Atgal

Folkloras skambėjo ir tarp katedros skliautų

Liepos 7 – osios popietę Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje nuskambėjo tradicinis VIII tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedas“ koncertas „Dievui ir žmogui“.

Festivalio kolektyvai, trumpam palikę energingus šokius nuošalyje, savo tradicine liaudies muzika dalinosi sakralinėje erdvėje. Gausiai susirinkę Šiaulių miesto gyventojai koncerto metu galėjo pasimėgauti stipria ir gilia muzika, nuaidinčia katedros skliautais. Savo programomis pasidalino kolektyvai iš Čilės, Lietuvos, Latvijos, Slovakijos, Lenkijos, Ispanijos ir Portugalijos.

Koncertavimas vietoje, kuriai Katedros statusą suteikė Jonas Paulius II, buvo labai svarbus Lenkijos delegacijai. Vienas iš jos atliktų kūrinių „Barka“ buvo Lietuvos kaimynų numylėtojo popiežiaus mėgstamiausias, pasak lenkų, palaikęs sunkiais gyvenimo momentais, todėl brangus ir Lenkijos žmonėms. Čilės ir Ispanijos atstovams, kaip visuomet, netrūko charizmos. Latvijos slavų folkloro tradicijas puoselėjantis ansamblis „Karagod“ erdves užpildė archajiškomis slavų melodijomis. Lietuvos dainininkų balsai susipynė ne tik paprastose liaudies dainose, bet ir margose sutartinėse. Dainininkai atliko ne tik sakralinės tematikos dainas, bet ir kitas jų kraštams būdingas melodijas: dainas apie darbą, gamtą, meilę, šeimą bei artimųjų netektį.

Kornelijos Savilionytės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite