Angle down Atgal

Finansų ministrės ir TVF misijos Lietuvoje vadovo susitikime - ekonomikos augimo perspektyva ir „Naujos kartos Lietuva"

Finansų ministrei Gintarei Skaistei nuotoliniu būdu susitikus su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos Lietuvai vadovu Borja Gracia, didžiausias dėmesys skirtas Lietuvos ekonomikos rodikliams ir ūkio atsigavimo perspektyvoms, fiskalinės ir mokesčių politikos planams bei integruoto nacionalinio plano „Naujos kartos Lietuva" aptarimui.

„Vertiname glaudžius santykius su TVF misijos Lietuvai komanda - iš Fondo gauname vertingas įžvalgas ir patarimus tokiose srityse kaip fiskalinė ir ekonominė politika. Žvilgsnis į Lietuvos situaciją iš šono, apibendrinant aktualias kitų šalių patirtis, ypač naudingas dabartinio neapibrėžtumo sąlygomis", - susitikimo pradžioje pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Finansų ministrės ir B. Gracia nuotolinis susitikimas yra TVF pavasario susitikimų sesijos dalis prieš virtualią TVF misiją Lietuvoje, kuri numatoma gegužės-birželio mėnesiais.

„Palaikome TVF poziciją, jog būtina ir toliau palaikyti ekonomiką, užtikrinant, jog pagalbos priemonės yra taiklios, efektyviai naudojamos ir terminuotos, - teigė G. Skaistė. - Kitais metais ketiname parengti skolos valdymo strategiją, kuri ilgojoje perspektyvoje garantuotų valstybės skolos, šiuo metu padidėjusios dėl pandemijos, grįžimą prie tvaraus lygio".

Susitikimo metu taip pat kalbėtasi apie ekonomines prognozes. Finansų ministerija numato, jog šiemet Lietuvos ekonomika galėtų augti 2,6 proc., o vėlesniais metais, atitinkamai, po 3,2 proc. per metus. Pasak ministrės, panašiai Lietuvos ekonomines perspektyvas vertina ir TVF ekspertai, pabrėžiantys šalies ūkio atsparumą sukrėtimo akivaizdoje.

Tuo pačiu finansų ministrė pristatė Europos Komisijos „Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo" priemonei parengtą nacionalinį integruotą „Naujos kartos Lietuva" planą, kuris, skirtas užtikrinti šalies proveržį link teisingesnės, išmanesnės ir aukštą pridėtinę vertę kuriančios.

„Virtualiame susitikime kalbėjomės apie vykstančią mokestinių lengvatų peržiūrą, siekiant užtikrinti teisingesnę ir augti palankią mokesčių sistemą bei šiandien pristatytą planą „Naujos kartos Lietuva". Abi šios iniciatyvos susisieja kaip priemonės įgyvendinti Vyriausybės tikslus ir transformuoti Lietuvą į žalesnę, išmanesnę, ir tvariai augančią ekonomiką, kuriančią gerbūvį visiems šalies žmonėms", - sakė G. Skaistė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite