Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „What Happened to Monday“ (2017)

Ieškantiems geros kokybės trilerių, priminsiu ar pasiūlysiu 2017 metais norvegų kino režisieriaus Tommy Wirkola JAV išleistą išskirtine mintimi apie ateities pasaulį pasakojantį filmą “What Happened To Monday” (Lietuvos kino teatruose rodytu kitu lietuvišku pavadinimu „Septynios seserys“).

Filmo istorijos pradžia pasakoja, kaip 2043 metais per didelis gyventojų skaičius sukėlė pasaulinę krizę, dėl kurios pradėta vykdyti žiauriai skambanti “vieno vaiko politika”, prižiūrimą specialiai tam įkurtos institucijos Vaikų paskirstymo biuro. Visi, išskyrus vyriausius vaikus šeimoje, turi būti užmigdyti, o elektroninės apyrankės, siekiant tinkamai kontroliuoti visuomenę, seka visus piliečius.

Setmann’ų šeimoje gimęs septynetukas pagal naująją tvarką turėtų būti iškart pasmerktas mirti, tačiau užuot įvykdžius valdžios reikalavimą ir pagal taisykles palikus vieną mergaitę gyventi iš septynių, joms suteikiama nuslėpta galimybė gyventi su sąlyga, kad apie jų egzistavimą niekas niekada nesužinos. Taip identiškos mergaitės, kad būtų galima jas tinkamai skirti, pavadinamos savaitės dienomis: Pirmadienė, Antradienė, Trečiadienė, Ketvirtadienė, Penktadienė, Šeštadienė ir Sekmadienė. Siekiant neišsiduoti, viešumoje jos gali pasirodyti tik savo vardo savaitės dieną, taip pat privalo atrodyti ir elgtis vienodai. Chaosas kyla, kai Pirmadienė įprastu laiku negrįžta namo ir daugybę metų sėkmingai kontroliuota paslaptis gali akimirksniu išaiškėti.

Pagrindinę heroję įkūnijanti Noomi Rapace sėkmingai tvarkosi su iškart net septyniais vaidmenimis (septynios seserys), kurie privalo būti identiški viešumoje, nors yra visiškai skirtingi namų aplinkoje. Šią aktorę įsidėmėjau dar iš populiariosios detektyvinės trilogijos „Mergina su Drakono Tatuiruote“ (angliškas pavadinimas „The Girl with Dragon Tattoo“) daniškos versijos. Verta pažymėti, kad ir čia septynias skirtingas veikėjas viename filme įkūnijanti aktorė su savo užduotimis susitvarko tiesiog puikiai!

Visumoje, „What Happened To Monday“ – mokslinės fantastikos trileris, tik be robotų, antžmogių ar kitų įprastai tokiuose filmuose tikėtinų niuansų, kuris turėtų patikti veiksmo ir įtampos filmų gerbėjams, nespjaunantiems į tariamą ateitį demonstruojančias fantastikos subtilybes!

Likite sveiki ir pozityvūs! O mačiusiųjų paprašysiu palikti ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Sėkmės visiems!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt1536537/

Daugiau kino recenzijų rasite čia: Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite