Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Tobuli melagiai“ (2016)

Tikriausiai sutiksite, kad sukurti gerą filmą, kuriame visas ar didžioji dalis veiksmo vyktų vienoje patalpoje, yra pakankamai sudėtinga. O sukurti dar ir gerą tokį filmą dar sudėtingiau. Ir aš neabejoju, kad šią kino juostą, apie kurią bus šis trumpas atsiliepimas, dauguma būsite matę. O jei ne, pasižymėkite, peržiūrėkite ir įvertinkite asmeniškai!

2016 metais Italijoje sukurtas filmas „Perfect Strangers“ (Lietuvoje buvo pristatytas 2016 metais festivalyje „Kino pavasaris“ pavadinimu „Tobuli Melagiai“, originalus itališkas pavadinimas „Perfetti Sconosciuti“) buvo kažkas naujo kino industrijoje tiek savo siužetu, tiek jo pateikimu. Taigi, italų režisierius Paolo Genovese pateikė mums dar nematytos idėjos filmą, kuris gimtojoje šalyje neretai buvo pavadinamas nacionaliniu fenomenu. O pati idėja būdavo apibūdinama ir vienu sakiniu: Kaip gerai pažįstate savo artimą: vyrą, žmoną ar geriausią draugą (-ę)?

Pagrindiniais filmo herojais pristatomi Roko ir Eva (rašau, „pristatomi“, nes ryškesnių pagrindinių personažų tokios idėjos filme kaip ir nėra, svarbūs visi vienodai) sukviečia savo draugus vakarienės ir, kad vakaras būtų įdomesnis, pasiūlo žaidimą: visų personažų mobilieji telefonai sudedami ant stalo ir kiekviena į bet kurį telefoną atkeliavusi žinutė skaitoma garsiai visiems, o į pokalbius atsiliepiama tik įjungus garsiakalbį, kad girdėtų visi. Viskas kaip ir paprasta, elementaru ir aišku. Juk visi vieni kitais pasitiki, yra atviri ir neturi vienas nuo kito ko slėpti. Ar tikrai? Pabandykite įsivaizduoti savo gyvenimus, jei kiekviena sms žinutė būtų laisvai prieinama kiekvienam jūsų artimajam, draugui ar šeimos nariui, o kiekvienas pokalbis būtų viešas ir girdimas visų. Ar kiekvienas iš jūsų atsakysite: Viskas ok, neturiu ko slėpti ir su visais bendraučiau taip pat?

Filmo idėjos pasiteisinimas ir populiarumas lėmė vėliau vieną po kito pasipylusius perdirbinius, kaip 2017 metais ispanų išleistas to paties pavadinimo filmas (ispaniškai „Perfectos desconocidos“), 2018 metais Pietų Korėjos perdirbinys „Intimate Strangers“ (originalo kalba pavadinimo nerašysiu ), 2018 metų kinų leidimas „Kill Mobile“ (originalaus pavadinimo kinų kalba taip pat neiššifravau) ir galiausiai 2019 metų lenkų perdirbinys, pavadintas „Nepažįstamieji“ (lenkiškai „(Nie)znajomi“).

P.S. Mačiusieji, palikite ir savo įspūdžius apie filmą komentaruose! Ir būtų įdomu, ar teko matyti kurį nors iš mano paminėtų filmų perdirbinių. Kokius įspūdžius jie paliko?

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite