Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Tenet“ (2020)

Šįkart nerašysiu įprasto atsiliepimo, nes jis čia ir nereikalingas. Christopher‘io Nolan‘o kino juostos „Tenet“ pavadinimas ir ištraukos pastarosiomis dienomis ir savaitėmis internetinėje erdvėje šmėžuoja visur ir visaip ir neabejoju, kad kiekvienas jūsų, bent kiek besidomintis kinu, apie jį žino viską, ką galima surasti ir sužinoti.

Post‘ą palieku tam, kad tik dar kartą priminčiau: šį filmą pamatyti būtina. Ir nesvarbu, paliks didelį ar vidutinį įspūdį, liksite viską supratę, ar kažko nesupratę, patenkins išgirtų reklamų dėka užkeltus jūsų lūkesčius ar ne, jį tiesiog reikia pamatyti Didžiajame ekrane. O jei galvojate, kad esate matę tiek kino filmų, kad jūsų niekas nenustebins, Christopher‘is Nolan‘as jau šypsosi pro ūsą.

Ok, labai trumpa mini nuomonė trumpais faktais:

Ir vėl naujas ir nematytas siužetas (Kaip Christopher’iui Nolan’ui tai pavyksta?).

Laiko funkcionavimas mums neįprasta prasme nebūtinai reiškia įprastas kituose filmuose keliones laiku;

Filmo kūrimui skirtas apie 200 milijonų JAV dolerių biudžetas atsiskleidžia visose atskirose veiksmo scenose, kuriose ir realiai sprogdinamas tikras (!) keleivinis Boeing 747, ir įspūdingi automobilių viražai Talino (taip, nemaža filmo dalis buvo nufilmuota Estijos sostinėje) gatvėse, ir kažkur Kolorado dykumoje specialiai filmui sukurtas miestas;

Robert’o Pattison’o kažkada „Saulėlydyje“ įkūnytas herojus Edvardas Kulenas traukiasi į antrą planą, nes pats aktorius pastaraisiais metais gauna kur kas rimtesnių vaidmenų (be šio filmo stiprus jo vaidmuo ir 2019m. juostoje „The Lighthouse“ (liet. „Švyturys);

Denzel’is Washington’as išaugino puikų sūnų! Ir jei prie aukščiau paminėto Robert’o Pattison’o jau esame įpratę, tai galima spėti, kad žymiojo Denzel’io sūnų John’ą David’ą Washington’ą netolimoje ateityje turėtume pamatyti ne viename iškiliame kino projekte.

O pabaigai: „Tenet“ nėra tik dar vienas puikus kino pasiūlymas jums. „Tenet“ – šių metų kino įvykis!

P.S. Kam jau taip pat teko apsilankyti kine ir išvysti šį taip plačiai visur pristatomą filmą, palikite ir savo atsiliepimą komentaruose!

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite