Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Dar vakar“ (2019)

Norite ko nors lengvo ir už širdies griebiančio? Geros muzikos ir meilės istorijų gerbėjams patiks 2019-ųjų britų romantinė komedija su fantastikos elementais „Yesterday“ (liet. „Dar vakar“), režisuota „Šiukšlynų milijonieriaus“ ir krūvos kitų filmų kūrėjo Danny Boyle‘o. O gal jums patinka baladžių meistras Edas Sheeranas? Šiame filme jis vaidina savo paties parodiją ir tą daro labai juokingai.

Džekas Malikas (aktorius Himeshas Patelis) gyvena viename Anglijos miestelyje. Dienomis jis dirba prekybos centre, o laisvu metu kuria dainas ir jas atlieka visur, kur tik jį priima. Dažniausiai tai būna mažos vietinės kavinukės ir kaimo festivaliai, į kuriuos Džeko palaikyti susirenka tie patys keli draugai. Viena jų – jo geriausia vaikystės draugė Elė (aktorė Lily James), pradinių klasių mokytoja, kuri padeda Džekui siekti svajonės ir laisvalaikiu dirba jo vadybininke.

Viskas pasikeičia, kai vieną vakarą Džeką partrenkia automobilis. Vyras atsiduria ligoninėje, praranda priekinius dantis, iškenčia visus iš to kylančius draugų juokelius bei pamažu sugrįžta į kasdienį gyvenimą. Tiesa, labai greitai jis supranta, kad pasaulis, į kurį grįžo, šiek tiek skiriasi nuo jam įprasto. Didžiausias pokytis – šioje Žemėje niekada nebuvo grupės „The Beatles“, niekas apie juos nėra girdėjęs, o sugrojęs vieną populiarią bitlų dainą draugams jis sulaukia nustebusių žvilgsnių – kas čia per nauja muzika? Savame pasaulyje sėkmės nepasiekęs dainininkas supranta, kad tai gali būti jo bilietas į šlovę. Visas bitlų dainas jis pristato kaip sukurtas savo ir jau labai greitai dėmesį į jį atkreipia visas pramogų pasaulis.

Tiesa, neapsieinama be keblumų. Ne visos dainos, bitlų parašytos praėjusiame šimtmetyje, sulaukia vienodos reakcijos iš šiuolaikinių žmonių. Pavyzdžiui, pristatęs savo komandai dainą „Hey Jude“, Džekas sulaukia patarimų, kaip ją patobulinti – vardas Jude skamba labai senamadiškai, tad geriau jau dainuoti „hey dude“. Tai tik vienas pavyzdys gero ir skoningo britiško humoro, kurio šiame filme netrūksta.

Apžvalgos pradžioje minėjau dainininką Edą Sheeraną, kuris, pasirodo, dar ir neblogai vaidina. Pagrindinių aktorių porai charizmos taip pat netrūksta, ir labai miela žiūrėti, kaip Džekas pamažu įgauna pasitikėjimo savimi, besistengdamas parodyti Elei, jog nebenori būti tik draugais.

Galbūt ši romantinė komedija kartkartėmis kiek kvailoka, bet ši paprastumu žavinti juosta tikrai verta jūsų dėmesio.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt8079248/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: „Kas gero ekranuose?“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite