Angle down Atgal

Filmo apžvalga: „Brolis“ (2000)

Japonų mafija, dar vadinama jakudzomis, turi tokią gilią istoriją, kad yra kildinama iš dar 17 amžiaus samurajų klano. Besidomintiems tiek japoniškomis, tiek apskritai mafijos tradicijomis, būtina pamatyti dar 2000-aisiais metais vieno žymiausių Japonų režisierių Takeshi Kitano sukurtą kriminalinę dramą „Brother“ (lietuviškai „Brolis“).

Filmas pasakoja apie iš gimtosios šalies priverstą bėgti gangsterį (jį vaidina pats Takeshi Kitano), kuris Los Andžele, susidėjęs su ten gyvenusiu savo jaunesniuoju broliu ir kitais buvusiais eiliniais gatvės narkotikų prekeiviais, susiburia į gaują, „augina“ savo autoritetą ir plečia nusikalstamą įtaką jau svetimoje šalyje. Toliau siužeto pasakoti neverta, jei būtų tokių, kurie filmą žiūrėtų pirmą kartą.

Pats Takeshi Kitano – gana spalvinga japonų kino figūra, skirtingai vertinamas gimtojoje šalyje ir net didesnio populiarumo sulaukęs užsienyje. Nepaisant įvairių nuomonių, nemažai jo filmų sulaukia dėmesio ir nemenko populiarumo.

Filmas „Brother“ turėtų patikti ne tik besidomintiems japoniškų jakudzų istorija ir jų žiauriomis tradicijomis, kaip besąlygiškas paklusnumas gaujos lyderiui ar pirštų pjaustymas kaip to įrodymas ar bausmės pateikimas atgailaujant, tačiau, drįsiu spėti, ir mėgstantiems amerikietiškus klasikinių kriminalinių istorijų pasakojimus, kaip „Once Upon a Time in America“ (lietuviškai „Kartą Amerikoje“) ar „Goodfellas“ (lietuviškai „Geri vyrukai“), taip pat gvildenusius gaujų ar atskirų personažų kilimą nusikalstamo pasaulio sūkuryje. Žinoma, nesitikėkite Martin’o Scorces’e lygio šedevro, gali tekti nusivilti, tačiau mėgstantiems gangsterinį žanrą skirti laiko verta.

P.S. Mačiusieji, palikite ir savo atsiliepimą ar įvertinimą apie filmą komentaruose! Kokie kiti Japonų mafijos kultūrą ir gyvenimą gvildenantys filmai paliko didžiausią įspūdį?

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt0222851/

Daugiau lietuviškų kino recenzijų rasite čia: Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite