Angle down Atgal

Festivalio Zarasuose staigmena – kino teatras po vandeniu

Šeštadienį Zarasuose, Sėlių aikštėje ir prie Apžvalgos rato, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras organizuoja laukiamiausią projekto „Old like new“ („Senas kaip naujas“) festivalį „The healing water“ („Gydantis vanduo“). Dėl jo kultūros centro darbuotojų ir meninio apšvietimo profesionalų darbo grupė suko galvas jau daugiau nei metus.

Festivalis „The healing water“ skirtas Zarasų ir Daugpilio krašto senjorams aktyvinti ir paskatinti domėtis sveikatingumo bei naujausių technologijų temomis. Veiklos, kaip teigiama savivaldybės pranešime, prasidės pavakare Sėlių aikštėje, pievelėje prie spalvotojo „Kultūra ant ratų“ autobusiuko, kur senjorų ir kitų susidomėjusiųjų lauks paskaita apie vandens gydomąsias savybes bei meno terapijos užsiėmimai – muzika ir šokiai. Taip pat senjorai bus kviečiami pažinti ir išmaniąsias technologijas – išmėginti virtualios realybės akinius, išmaniąją lentą, lauko ekrane bus pristatyti neseniai Salake vykusios teatro stovyklos jaunimui įspūdžiai ir rezultatai. Viešės ir svečių iš kaimyninio Daugpilio rajono – bus pristatyta fotografės Olgos Kuzminos iš Naujenės krašto fotografijų paroda „Pripažinimas“ gamtos tematika.

Temstant renginio vieta keisis ir 23.00 val. persikels prie Apžvalgos rato, kur žiūrovų lauks kultūros centro didžiausias metų eksperimentas – pirmas toks ne tik Utenos apskrityje, bet ir visoje Lietuvoje – kino teatras po vandeniu. Visi ilgai spėliojo, kas gi tai bus: ar teks vilktis nardymo kostiumus? Tačiau žiūrovams viskas bus daug paprasčiau, teigiama Zarasų savivaldybės pranešime.

Kino teatras po vandeniu – tai didžiulis 14 x 24 m ekranas, nardinamas Zaraso ežero vandenyje. Jame bus rodoma projekto „Old like new“ teatro stovyklos metu sukurta svarbiausių Zarasų krašto simbolių atsiradimo istorija. Filmo trukmė – apie 5 min., tačiau jis nuolat bus kartojamas nuo 23.00 val. iki 1.00 val. Žiūrovai transliaciją galės stebėti nuo tako ant kalno arba nuo Apžvalgos rato, ant kurio po 30 žmonių bus leidžiama į kiekvieną filmuko seansą (maždaug kas 10 min.).

Zarasuose šis savaitgalis gausus ir kitų įvairių renginių – miestas per Žolinę švenčia 515-ąjį gimtadienį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite