Sportas2019 m. Kovo 29 d. 20:50

Europos šachmatų čempionate - auksinis P. Pultinevičiaus pasirodymas

Marijampolė

77952

P. Pultinevičius (ELO koeficientas - 2439) per 11 partijų surinko 7,5 taško. Jis iškovojo penkias pergales, penkias partijas baigė lygiosiomis ir patyrė vos vieną nesėkmę. Jaunasis Lietuvos šachmatininkas sugebėjo įveikti gerokai aukštesnius reitingus turinčius azerbaidžanietį Raufą Mamedovą (ELO-2701), rumuną Mircea-Emilianą Parligrą (ELO-2657), rusą Michailą Kobalia (2627) ir Jevgenijų Postny iš Izraelio (ELO-2619).

P. Pultinevičius taip pat iškovojo teisę dalyvauti labiausiai prestižiniame šių metų turnyre - pasaulio šachmatų taurėje. Šis turnyras, kuriame varžysis 128 geriausi planetos žaidėjai, vyks rugsėjo 9-spalio 2 dienomis Rusijoje.

Europos čempionu tapo rusas Vladislavas Artemijevas (ELO-2736; 8,5 tšk.). Antrąją vietą užėmė švedas Nilsas Grandeliusas (ELO-2694; 8,5 tšk.), trečiąją - lenkas Kacperas Piorunas (ELO-2631; 8 tšk.).

Kitas lietuvis Rokas Klabis (ELO-2333; 5 tšk.) liko 238-as, o Rolandas Martinkus (ELO-2185; 4,5 tšk.) - 277-as.

Europos vyrų šachmatų čempionate dalyvavo 359 žaidėjai.