Angle down Atgal

Europos Komisija rengia tvarką, kuri leis reguliuoti ES gaminamų COVID-19 vakcinų eksportą

Europos Komisija šiuo metu rengia naują tvarką, kuri leis reguliuoti Europos Sąjungoje gaminamų vakcinų eksportą, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerijos teigimu, pagal rengiamą eksporto autorizacijos schemą, vakcinų tiekimui už ES ribų leidimą turės suteikti EK, atsižvelgdama į valstybių narių siūlymus ir vertinimus.

„Tai nėra eksporto draudimas, bet mūsų investicijų apsauga ir skaidrumo mechanizmas. ES valstybės skyrė didelius pinigus vakcinų kūrimui, todėl mes turime žinoti, kur keliauja mūsų užsakytos vakcinos“, – pranešime cituojama Europos sveikatos ir maisto saugos komisarė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides). 

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį vykusiame nuotoliniame susitikime paragino vakcinos gamintojams taikyti didesnį spaudimą.

„Vakcinacijos strategija yra ne tai, ką mes sakome apie lūkesčius ir tikslus, o tai, kur faktiškai keliauja mūsų vakcinos. Mes raginame taikyti didesnį spaudimą gamintojams ir palaikome ryžtingus EK veiksmus vakcinų tiekimo klausimais“, – per pasitarimą kalbėjo A. Dulkys. 

Nuotoliniame susitikime taip pat dalyvavo S. Kiriakides, Vokietijos, Kroatijos, Kipro, Bulgarijos, Graikijos, Nyderlandų ir Slovakijos sveikatos apsaugos ministrai, Europos Komisijos (EK) ir Europos Parlamento atstovai.

MInisterijos teigimu, pasitarimo dalyviai taip pat sutarė, kad reikalingas didesnis viruso atmainų sekvenavimas. 

„Vilčių teikia ir kompanijos „Novavax“ vakcinos klinikiniai tyrimai, rodantys aukštą jos efektyvumą. EK atstovai užtikrino, kad saugių ir veiksmingų vakcinų registracija bus atliekama per trumpiausią įmanomą laiką“, – rašoma pranešime.  

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite