Angle down Atgal

Europos kalbų šventė „Ąžuolo“ gimnazijoje

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet rugsėjo pabaigoje jau paminėjome tradicinę Europos kalbų dieną Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje. Viena iš svarbiausių kompetencijų šiuolaikiniam žmogui – kalbų mokėjimas. Net 800 milijonų europiečių  yra skatinami išmokti daugiau kalbų būdami bet kokio amžiaus, besimokant mokykloje arba laisvu metu. Tikėdama, kad kalbų mokėjimas yra įrankis siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo, Europos Taryba skatina daugiakalbystę visoje Europoje. Taigi, Europos Tarybos iniciatyva Europos kalbų diena  nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos švenčiama kasmet.

Mūsų gimnazijoje šis renginys visuomet labai smagus ir laukiamas, nes nauji pirmų klasių mokiniai įsilieja į gimnazijos šurmulį, perima tradicijas, o muzikos mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus paruošti dainininkai linksmina įvairiausiomis dainomis (šįkart Emilija Venediktovaitė dainavo prancūziškai, Adrija japoniškai, Martyna ispaniškai, Airinga su Alginte korėjietiškai, Emilija Vaitkutė ukrainiečių kalba, Danielius ispaniškai, Gilmė su Diana prancūziškai, Adomas angliškai). Europa oficialiai kalba 24 kalbomis, tačiau nuvykę į bet kokią Europos sostinę išgirsime kalbant keliais šimtais kalbų. Žmonės čia atkeliauja iš įvairių pasaulio kampelių. Taigi ir šiandien išgirdome dainų ne tik Europos kalbomis. Juk net Europos Sąjungos šūkis skelbia: „Suvienijusi įvairovę.“

Anglų kalbos mokytoja Aurelija priminė, kaip gimė ši šventė, kokia Europos kalbų dienos šventimo istorija, o anglistė mokytoja Anna visų puikiai mokama anglų kalba sveikino protmūšio dalyvius, žiūrovus ir linkėjo gerai praleisti laiką.

Protmūšyje dalyvavusios 6 pirmų gimnazijos klasių komandos susikaupusios atsakinėjo į Igno Aleksandravičiaus rodomus klausimus apie Europos kalbas, apie pačią ES, EP. Balus skaičiavo Motiejus Navickas ir Domantas Traškinas. Smagu, kad pirmąją vietą laimėjo 1 b klasės merginų komanda.  Taip pat džiaugėmės ir visais kitais dalyviais, įteikėme visiems atminimo dovanėlių. 

Renginį vedusi Meda Matiukaitė palinkėjo sėkmės ir akcentavo, kad būtina mokytis kalbų, nes jos – vartai į geresnį ir įdomesnį pasaulį.

MEPA vyr.ambasadorė, 3a klasės auklėtoja Daiva Matijošienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite