REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 24 d. 15:18

Etikos sargai tirs V. Bako pasisakymus apie teismus

Vilnius

BNS nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


81148

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė pradėti tyrimą dėl Seimo nario Vytauto Bako viešai išsakytų teiginių apie Lietuvos teismus ir Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą.

Toks sprendimas priimtas trečiadienį bendru sutarimu.

Išvadas šiuo klausimu rengs Seimo nariai Andrius Palionis ir Antanas Matulas.

Seimo opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė- Nielsen mano, kad Seimo nariui nedera nepagarbiai kalbėti apie teismus.

„NSGK pirmininkas tikrai turi būti pamatavęs savo žodžius“,- jai pritarė Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius. Pradėti tyrimą ragino ir konservatorius Antanas Matulas.

„Iš tiesų V. Bakas turėtų atsakingiau reikšti savo nuomonę, kitokio kelio nėra kaip pradėti tyrimą“,- sakė jis.

Antradienį Teisėjų taryba kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Seimo nario V. Bako teiginių, reaguojant į paskelbtą teismo sprendimą, prašydama savo kompetencijos ribose įvertinti Seimo nario V. Bako viešai išsakytus teiginius apie Lietuvos teismus ir Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą.

Kreipimesi Teisėjų taryba nurodė, kad V. Bakas, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, didžiausios parlamentinės valdančiosios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys, o šiuo metu - ir kandidato į Lietuvos prezidentus štabo vadovas, reaguodamas į paskelbtą teismo sprendimą byloje, kurioje buvo sprendžiamas ginčas dėl jo vadovaujamo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktame parlamentiniame tyrime naudotų Valstybės saugumo departamento pažymoje pateiktų galimai tikrovės neatitinkančių bei garbę ir orumą žeminančių duomenų, teiginių ir vertinimų, viešojoje erdvėje išplatino pareiškimus, kuriais viešai reiškė ir skatino nepasitikėjimą Lietuvos teismais ir konstitucine teisingumo vykdymo sistema, primena ELTA.

Teisėjų taryba akcentavo, kad Seimo narys V. Bakas, viešojoje erdvėje reikšdamas abejones dėl jam nepatikusio teismo sprendimo ir teismų vykdomo teisingumo, akcentuodamas būtinybę pertvarkyti teismus, savo teiginiais ne tik diskredituoja teismo, kaip valstybės valdžios, autoritetą, tačiau viešai kursto nepasitikėjimą teismu kaip vieninteliu teisingumą Lietuvoje vykdančiu subjektu, formuoja nihilistinį visuomenės požiūrį į teisingumo vykdymą ir teismo priimamus sprendimus.

Teisėjų tarybos nuomone, su atsakingo politiko elgesiu nėra suderinami pareiškimai, kuriais konstatuojama, kad teismų sistemą reikia pertvarkyti iš esmės vien todėl, kad teismo sprendimas nepateisino šio politiko lūkesčių.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA